Tekfen İnşaat, Azerbaycan Merkez Bankası Binası için görüşmelere başladı

Türkiye'nin önemli müteahhitlik şirketlerinden Tekfen İnşaat, Azerbaycan'ın yeni Merkez Bankası binasının yapımı için görüşmelere başladığını duyurdu.

Tekfen İnşaat, Azerbaycan Merkez Bankası Binası için görüşmelere başladı
Editör: Hakan A.
25 Aralık 2020 - 17:27
Türkiye'nin yurtdışı inşaat işlerinde önemli işlere atan müteahhitlik firması Tekfen İnşaat, kardeş ülke Azerbaycan'da yeni bir proje için görüşmelerin başladığını açıkladı. İlgili açıklama KAP üzerinden yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Aralık 2020 - İstanbul 


Türkiye'nin dev Hodinglerinden biri olan Tekfen Holding bünyesinde bulunan Tekfen İnşaat, yurtdışı projelerine bir yenisini daha eklemek üzere. Şirket, dost ülke Azerbaycan'da 250 Milyon Dolar büyüklüğünde inşaat işi için görüşmelere başladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Tekfen İnşaat'ın Azerbaycan'da yeni Merkez Bankası ile alakalı inşaat sürecinin görüşmeleri için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.


KAP'a yapılan açıklamada, 'Bağlı şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından Azerbaycan'da yaptırılması planlanan "Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası"nı üstlenmek üzere bildirim mektubu almıştır ve sözleşme görüşmelerine başlamıştır. İşin kapsamı mühendislik, ekipman ve malzeme temini, anahtar teslimi yapım işleridir. Projenin toplam süresi 36 aydır. 

250 milyon USD mertebesinde olması beklenen proje sözleşme tutarı, sözleşmenin imzası ile birlikte yeni bir Özel Durum Açıklaması ile duyurulacaktır.'
ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum