Tekirdağ Büyükşehirden gayrimenkul satış ihalesi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetinde bulunan 7646 metrekare büyüklüğündeki gayrimenkul satışı için ihale ilanı yayımladı.

Tekirdağ Büyükşehirden gayrimenkul satış ihalesi
Editör: Hakan A.
04 Şubat 2021 - 15:20
Covid-19 nedeniyle özellikle İstanbul'a yakın illerde gayrimenkul yatırımları hızlı bir artış içerisinde. Daha doğal ve yeşil içerisinde bir yaşam sürdürmek isteyenler, İstanbul'a yakın illerde arsa ve gayrimenkul arayışında. Mülkünü satmak isteyenler ise kısa sürede alıcısına ulaşabiliyor. Yatırımcılar arsa ve gayrimenkul ilanlarını yakından takip ediyor. Diğer taraftan Belediyeler tarafından satışa sunulan taşınmazlar da büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni bir gayrimenkul satış ihalesi açtığını duyurdu. İşte satışa sunulan gayrimenkul ile alakalı ihale detayları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Şubat 2021 - İstanbul 


Tekirdağ ili ve çevresi koronavirüs salgını sonrasında özellikle arsa ve gayrimenkul yatırımı alanında büyük rağbet görüyor. Bölgede arsa yatırımı yapan, gayrimenkul satın alan ve ilan takipi yapan ciddi bir yatırımcı kitlesi bulunuyor. 

Tekirdağ'da Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan bir gayrimenkulün satışı için ihale açıldı. İhale ilanı bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak süreç resmen başladı. öz konusu Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa sunulan Garajı Bulunan Müştemilat ve Arsası bulunan 7646 metrekare büyüklüğündeki gayrimenkul için istenen muhammen bedel 30 Milyon 586 Bin TL olarak açıklandı. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığından:

Mülkiyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait, Tekirdağ ili, Süleymanpaşa ilçesi Yavuz Mahallesinde bulunan 1 adet taşınmaz mal satış şartnamesinde belirtilen şartlar dahilinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a ve izleyen maddeleri uyarınca kapalı teklif usulü ile satılacaktır. 

- İhaleye ait şartname mesai saatleri içerisinde, büyükşehir belediyesi ek hizmet binasının bulunduğu Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Gülpare Sokak No:12 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresindeki Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Emlak ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğünde görülerek satın alınabilir. Şartname bedelleri yukarıda belirtilmiş olup, ihaleye katılanların şartname alması mecburidir.

İhale 18/02/2021 tarihine rastlayan Perşembe günü saat 11.45’te Çınarlı Mahallesi, Hayrabolu Caddesi No: 4 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresindeki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında bulunan büyükşehir belediyesi meclis toplantı salonunda başlatılacaktır.

İhaleye katılmak isteyenlerin aşağıdaki belgeleri 17/02/2021 Çarşamba günü saat 16.00’a kadar Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Emlak ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğünde görevli personele teslim etmeleri ve ihale saatinde büyükşehir belediyesi meclis toplantı salonunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

tekirdağ büyükşehir belediyesi gayrimenkul satış ihalesi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum