Tekirdağ'da 3 alan üzerinde petrol arama süreci 10 yıl uzatıldı

Türkiye Petrolleri tarafından Tekirdağ'da petrol arama faaliyetleri yapılan 3 farklı alanda Bakanlık tarafından süre uzatımına gidildi.

Tekirdağ'da 3 alan üzerinde petrol arama süreci 10 yıl uzatıldı
Editör: Hakan A.
19 Mart 2021 - 08:47
Türkiye genelinde kara üzerinde sürdürülen petrol ve doğalgaz çalışmaları aralıksız devame derken, bazı alanlarda petrol arama süreçleri uzatılıyor. Türkiye Petrolller tarafından Tekirdağ ilinde gerçekleştirilen petrol arama çalışmalarında süre uzatımı yapıldı. Söz konusu karar Bakanlık tarafındna onaylanırken bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 18 Mart 2021 - İstanbul


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Tekirdağ ilinde srdürülen petrol arama alanlarında 10 yıllık süre uzatımı yapıldı.

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün Tekirdağ ili sınırları içerisinde sahip bulunduğu ARİ/TPO/K/F18-c4-1 pafta no’lu, ARİ/TPO/K/F18-d2-1 pafta no’lu, ARİ/TPO/K/F18-d3-1 pafta no’lu 3 farklı alanda yürütülmekte olan petrol işletme ruhsatının 01.04.2021 tarihinde sona erecek süresinin Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği'nin 18 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 10 (on) yıl süreyle 01.04.2031 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmiştir

.
Türk Petrol Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi gereğince ilan olunur. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum