Tekirdağ'da Şehir Hastanesi açılışı yarın

En modern teknoloji ile, deprem yönetmeliğine uygun en yeni şehir hastanesi Tekirdağ'da yarın açılıyor.

Tekirdağ'da Şehir Hastanesi açılışı yarın
Editör: Hakan A.
12 Kasım 2020 - 11:42
Pandemi sürecinde sağlık alanında yapılan yatırımlarını arttırarak devame ttiren Sağlık Bakanlığı, en yeni şehir hastanesini Tekirdağ ili için devreye alıyor. Türkiye sağlık devriminde tam gaz ilerlerken, şehir hastanelerine bir yenisi İstanbul'un yanı başında hizmete giriyor. Tekirdağ'da tamamlanan yeni şehir hastanesi yarın düzenlenecek törenle vatandaşa hizmet vermeye başlayacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 12 Kasım 2020 - İstanbul


Dünya'nın en modern, en ileri sağlık tesislerini çoğaltmaya devame den Türkiye, Koronavirüs sürecinde açtığı dev şehir hastaneleri ile vatandaşına verdiği büyük önemi göstermeye devame diyor. Sağlık Bakanlığı tarafından özel sektör ve kamu işbirliği ile hayata geçirilen Şehir Hastanelerinin en yenisi yarın Tekirdağ'da açılacak. Tekirdağ'da Şehir Hastanesi açılışı için geri sayıma başlandı. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği Tekirdağ Şehir Hastanesi, Sağlıkta atılan önemli adımların bir parçası olarak vatandaşın hizmetine girmiş olacak.

Akfen Grubu tarafından inşaa edilen ve en modern teknolojik sağlık cihazlarının yer alacağı dev Şehir Hastanesi, 566 yataklı hastanede 124 poliklinik, 18 ameliyathane ve 102 yoğun bakım yatağından oluşurken, hastane genelinde toplam 700 sağlık personeli istihdam edilmiş olacak.


Hastane, son dönemde dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yoğun bakım yatak kapasitesi bakımından da öne çıkıyor. Hastanede yer alan 102 yoğun bakım yatağının 46'sı genel yoğun bakıma ayrılırken sağlık kuruluşunda 27 yenidoğan, 16 pediatrik, 5 kardiyovasküler cerrahi (KVC) ve 8 de koroner yoğun bakım yatağı bulunuyor. 

tekirdağ şehir hastanesi açılışı 13 kasım 2020

Diğer taraftan ihtiyaçlara duyarlı inşaa edilen dev sastane alanında 1 kilometrelik bisiklet yolu ve helikopter pisti acil durumlarda kullanılmak üzere tamamlandı. Hastanenin ayrıca 159 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde tasarlanarak projelendirilen Tekirdağ Şehir hastanenin 297 araç kapasiteli açık otoparkı ve 1054 araç kapasiteli kapalı otoparkı ile 7/24 vatandaşa hizmet verecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum