Tekirdağ'da Süleymanpaşa ilçesi hakkında flaş karar

Tekirdağ ilinde Süleymanpaşa ilçesinde bazı alanlar hakkında bakanlık flaş karar aldı.

Tekirdağ'da Süleymanpaşa ilçesi hakkında flaş karar
Editör: Hakan A.
06 Ocak 2021 - 13:38
Kentsel dönüşüm projelerinin hızlanacağı 2021'de Bakanlık düğmeye basarak yeni bölgeler hakkında önemli kararları duyurmaya başladı. Türkiye'nin 81 ilinde sağlam yapı stoklarının arttırılması adına, depreme dayanıklı hale getirilmesini öngören kentsel dönüşüm projeleri için önemli adımlara yenileri ekleniyor. Bakanlık ve belediyeler tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında yeni kararlar art arda geliyor. Son olarak Tekirdağ ilinde yeni kentsel dönüşüm ve gelişim alanlarının belirlenmesi kapsamında bazı alanlar için önemli kararlar alınarak uygulamaya konuldu. Bu çerçevede Tekirdağ ilinde kentsel dönüşüm çalışmasında bazı yerlerin kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilmesi yönünde karar açıklandı. İlgili Karar bugünkü Resmi Gazete'de ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Ocak 2021 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kentsel dönüşüm projeleri ile alakalı ülke genelinde sürdürülen bazı iller ve bu illere bağlı ilçe ve mahallelerde yeni özel hassas alanların belirlenmesi amacıyla yeni statüleri açıklamaya devam ediyor. Bugun açıklanan Tekirdağ iline bağlı Süleymanpaşa ilçesi, Altınova Mahallesi ile alakalı önemli bir karar Resmi Gazete'de ilan ederek duyuruldu. İlgili karar gereği Resmi Gazete'de ilan edilerek resmen yürürlüğe giren kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı hakkında detaylar merak edenler için son dakika kararının önemli ayrıntıları...

–– Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Altınova Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 3368)


İşte 6 Ocak 2021 sabahı Tekirdağ'da Süleymanpaşa ilçesinde ilan edilen yeni alanların krokisi.

tekirdağ süleymanpaşa kentsel dönüşüm gelişim proje alanı 6 ocak 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum