Teknopark İstanbul 2. Etap törenle hizmete girdi!

Yerli otomobil dahil, savunma sanayi alanında pek çok AG-GE çalışmalarının yürütüldüğü Teknopark İstanbul 2. Etap açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile törenle gerçekleştirildi.

Teknopark İstanbul 2. Etap törenle hizmete girdi!
Editör: Hakan A.
16 Şubat 2020 - 16:13

Milli Savunma alanında önemli projelerin hayata geçirildiği Teknopark İstanbul 2. Etap açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 16 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye'nin milli teknoloji alanda önemli adımlarını attığı pek çok dev milli savunma projelerinin gerçekleştirildiği Teknopark İstanbul 2. Etap resmi olarak açıldı.

Güçlü bir Türkiye için, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen dev projelerin merkez üssü olarak bilinen Teknopark İstanbul, yeni etap açılışı gerçekleştirildi. Ülkemizin gururu Milgen Korvet, Altay Tankı ve Amfibi Hücum Gemisi gibi projelerin Arge çalışmalarının yürütüldüğü Teknopark İstanbul 2. Etap resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yerli otomobilin beyin takımı Bilişim Vadisi'nde çalışmalarını sürdürüyor. Amacımız burayı araştırma-geliştirme mühendislerinin çalıştığı dünyanın sayılı arge merkezlerinden biri konumuna getirmektir. Başta savunma olmak üzere kullanılan birçok teknoloji buradan çıktı. AR-GE çalışmaları ticari değere dönüştükçe ülkemizin rekabet gücü artıyor. Tamamlandığında İstanbul Teknopark 1,5 milyon metrekarelik kapalı alanda binden fazla Ar-Ge firmasına ev sahipliği yapan bir yere dönüşecek.Türkiye'nin geleceği teknoloji ve inovasyondadır. Bilinçli bir strateji ile bunu başaracağımıza inanıyorum diye konuştu.

Ülkemize 18 yılda dev eserler yanında bilimi, teknolojiyi ve inovasyonu destekleyecek bu tür merkezler (Teknopark İstanbul) kazandırdık. Teknopark İstanbul, sunduğu nitelikli altyapı, atölye, laboratuvar ve sosyal imkanlarıyla yabancı şirketleri de cezbediyor. Teknopark İstanbul'da 312 şirket ve 5 binin üzerinde çalışan istihdam ediyor.
 

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum