Temel Kotil, yoğun bakımda koronavirüs savaşı veriyor

THY'nin eski Genel Müdürü, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındığı bildirildi. Temel Kotil kim, nereli, biyografisi.

Temel Kotil, yoğun bakımda koronavirüs savaşı veriyor
Editör: Hakan A.
31 Ağustos 2020 - 07:00 - Güncelleme: 31 Ağustos 2020 - 07:04
Koronavirüs salgınında son aylarda artan vaka sayıları endişelendirirken, Türkiye'nin ünlü isimleri virüse yakalanıyor. Geçtiğimiz günlerde test yaptıran ve sonucunun pozitif olduğunu açıklayan THY eski Genel Müdürü Temel Kotil'in durumu ağırlaştığı ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 31 Ağustos 2020 - İstanbul


Koronavirüse yakalanan isimler arasında yer alan Temel Kotil ile alakalı son dakika gelişmesi yaşanıyor. Kotil yoğun bakım ünitesine alındı!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü, eski THY Genel Müdürü olan Prof. Dr. Temel Kotil, yakalandığı koronavirüs sebebiyle yoğun bakıma alındığı gelen son dakika bilgileri arasında.

Son günlerde artan koronavirüs vakalarına bir yenisi TUSAŞ Genbel Müdürü olan Kotil ile artmaya devam ediyor. Testi pozitif çıkan Kotil, geçtiğimiz gün yoğun bakıma alındığı ifade edildi. Sağlık durumunda ağırlaşma olan Kotil'in kronik bir hastalığı bulunmazken, solunum yollarında yaşadığı sıkıntılar nedeniyle ytedavisine yoğun bakım ünitesinde devame dilmeye başlandı.

THY'de Genel Müdürlük yapan Temel Kotil kim?


Havacılık sektöründe uzun senelerdir hizmet veren Temel Kotil kimdir, kaç yaşında. İşte Temel Kotil biyografisi...

4 çocuk babası olan, 1959 yılında Rize'de doğan Temel Kotil, 2005 - 2016 yılları arasında Türk Hava Yollarında Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkan vekilliği görevlerini yürüttü.
 

Doç.Dr.Temel Kotil, 2016'da TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uçak Sanayii A.Ş. Genel Müdürlük görevine atanmıştır ve aynı zamanda, 29 Mart 2016'dan bugüne Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermeye devam ediyordu. Kotil'in birçok araştırma ve bilimsel yayını vbulunuyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum