Reklamı Geç
TEOG sınavı için geri sayım başladı! 23-24 Kasım’da TEOG...

TEOG sınavı için geri sayım başladı! 23-24 Kasım'da TEOG yapılacak okullar tatil olacak mı?

TEOG sınavı ne zaman yapılacak? Okullar tatil mi? 1 Milyondan fazla öğrenciyi yakından ilgilendiren TEOG sınavı için geri sayım devam ederken, heyecanlı öğrenciler için 23-24 Kasım'da okullar tatil edilecek mi? Sorusu şimdilerde merak ediliyor.

21 Kasım 2016 - 08:31

TEOG sınav heyecanı için geri sayım devam ederken, gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrilmiş durumda. Zira 1 Milyondan fazla öğrencinin gireceği TEOG sınavı iki günde yapılacak ama okullar tatil edilecek mi? İşite TEOG sınavı hakkında son dakika gelişmeleri...

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında sınav tarihleri 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. TEOG sınavlarına yaklaşık olarak 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin girmesi beklenirken, öğrenciler için müjdeli haber MEB'den geldi. Okullar 23-24  Kasım tarihlerinde tatil olacak mı? MEB ne açıklama yaptı...

Konuya ilişkin MEB'den yapılan açıklamaya göre, 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katılacağı sınavlarda, yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde oturumlar, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak. 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 24 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. Sınav, tüm merkezlerde eş zamanlı olarak yapılacağının altı çizildi.

Gelen son bilgilere göre tatil yapılacağı şimdilik net olmasada, TEOG Sınav gününde okulların tatil olması tahminler arasındadır. TEOG Sınavında okulların yaklaşık beş gün kadar tatil olması beklentisi bulunduğu ifade ediliyor.

TEOG 2'nci dönem sınavları ise 26-27 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..