Terkirdağ Çerkezköy'de sel baskınlarına son verecek proje

Tekirdağ iline bağlı Çerkezköy'de TESKİ tarafından hayata geçirilecek alt yapı projesi sayesinde bölgede yağmur kaynaklı sel baskınları yaşanmayacak.

Terkirdağ Çerkezköy'de sel baskınlarına son verecek proje
Editör: Hakan A.
18 Aralık 2020 - 18:17 - Güncelleme: 18 Aralık 2020 - 18:19
Tekirdağ iline bağlı Çerkezköy ilçesi sınırları içinde özellikle yağmur suları nedeniyle yaşanan sel baskınlarının sonunu getirmek amacıyla önemli yatırımlar hayata geçiriliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, Yağmursuyu Şebeke İnşaatı temelleri bugün törenle atıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Aralık 2020 - İstanbul 


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ'nin il genelinde hayata geçirdikleri önemli projeler sayesinde uzun yıllardır süregelen sıkıntılar çözüme kavuşuyor. Bu kapsamda Çerkezköy ilçesinin Fevzipaşa Mahallesinde uzun yıllardır yoğun yağışlarda yaşanan sel baskınları, "Yağmursuyu Şebeke İnşaatı" ile son bulacak.

Çerkezköy Fevzipaşa Mahallesinde Yağmursuyu Şebeke inşaatının temel atma töreninde konuşan TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Başkan Kadir Albayrak'ın talimatı ile Fevzipaşa Mahallesinde derhal yağmursuyu şebeke inşaatının hazırlıklarına başladıklarını belirterek, "Halide Edip Adıvar Caddesi ve çevresinde yoğun yağışlarda taşkınlar yaşandığı, çevre halkının bahçe ve bodrumlarını su bastığı, ayrıca Fevzipaşa Mahallesi Güveniş Caddesi BSH kavşağında, yoğun yağışlarda Namık Kemal Bulvarı ve Güveniş Caddesinden gelen yağmursularının kavşakta birikerek taşkınlar oluşturduğu ve kavşağın trafiğe kapandığı tespit edilmiştir. Bahsedilen bölgelerde yapılacak yağmursuyu hatları ve mazgal imalatları ile olası can ve mal kayıplarının önüne geçilecektir." dedi.

 "HİZMETLERİMİZİN ÇERKEZKÖY'E HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

31 Mart 2014'ten 31 Ekim 2020'ye kadar olan süre içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çerkezköy'e 88 milyon liralık, TESKİ olarak da 104 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini hatırlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak" Fakat 2020 yıl pandemi nedeniyle kayıp yıl olarak yaşandı. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi sürecinde de vatandaşlarımızın yanında olmaya, onlara destek sunmaya devam ettik. Sayın Vahap Akay, Çerkezköy için büyük bir çaba gösteriyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi olarak ilçemiz için hız kesmeden çalışıyoruz. Fevzipaşa Mahallesinde var olan sel baskını sorunu bugün temelini atacağımız yağmursuyu şebeke inşaatı ile son bulacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 2 bin 460 km altyapı çalışması yaptık, bu süreçte yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Çerkezköy'de mutlaka yapılması gereken altyapı çalışmaları var. Hepsini tek tek hayata geçireceğiz. Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon İnşaatında 10 bin metre kanalizasyon yaptık ve bir çevre felaketinin önüne geçtik. Ambardere ve Kavaklıdere'deki kolektör hattı da tamamlanmak üzere, bu çok önemli bir konuydu. Çerkezköy'ün içme suyu hattı ile ilgili projeyi hayata geçirmek için büyük bir çaba harcıyoruz. Bu proje çocuklarımızın geleceğine yönelik bir proje olacaktır. Bağlık Köprüsü yapımı ile ilgili de çalışmalarımız olacak. Ben yapılan hizmetlerin Çerkezköy'ümüze hayırlı olmasını diliyorum. Tüm ilçelerimiz için olduğu gibi Çerkezköy için de hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

PROJE İLE SEL BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ HEDEFLENİYOR

`Çerkezköy Fevzipaşa Mahallesi Yağmursuyu Şebeke İnşaatı' yapım işi kapsamında muhtelif çaplarda) toplam 4.949 m yağmursuyu hattı imalatı yapılacak. Bu yatırım ile yağmursuyu hatları bulunmayan Fevzipaşa ve Gazi Mustafa Kemal Paşa mahallelerinde, yağmursuyu şebekesi yapılarak sel baskınlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum