Termik santrallere Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ayar

Türkiye genelinde faaliyette olan termik santraller ile alakalı Başkan Erdoğan'dan önemli bir uyarı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekirse kapatılsın talimatını verdi.

Termik santrallere Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ayar
Editor: Hakan A.
20 Kasım 2019 - 13:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye genelinde çeşitli illerde faal olan pek çok termik santrali yakından ilgilendiren önemli bir uyarıda bulundu. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 20 Kasım 2019 - İstanbul


Kamuoyu gündeminde sıkça yer alan baca gazı filtreleme sistemi olmayan termik santrallerle ilgili tartışmalarla ilgili önemli bir karar çıktı.

Türkiye'nin çok sayıda ilinde kurulu termik santrallerin baca gazı filtreleme sistemleri ile alakalı olarak önemli bir talimat gündemde. Başkan Erdoğan, termik santrallerdeki baca gazı filtreleme sistemlerinin mutlak suretle yapılması, yapılmadığı takdirde ceza verilmesi, gerekirse kapatılması için son dakika talimatını verdi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, termik santrallerdeki baca gazı filtreleme sistemlerinin mutlak suretle yapılması, yapılmadığı takdirde ceza verilmesi, gerekirse kapatılması için son dakika talimatını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kirliliğe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Kimse milletin havasını kirletemez. Mutlaka filtreleme sistemi yapılmalı. Bu konuyu da bizzat takip edeceğim" dedi. Toplantıda Erdoğan'ın gösterilen bir fotoğraf üzerine, santral yöneticilerini aradığı ve filtre takmalarını istendiği de belirtildi.