Tesla Türkiye için harekete geçti!

Tesla Türkiye için harekete geçti!

Tesla İstanbul Showroom nereye açılacak?Henüz Türkiye'de resmi anlamda yatırımı bulunmayan ve bazı bayiler tarafından ithal edilen otomobil ve diğer ürünleri kullanılan Tesla yakın zamanda bayi ağı için harekete geçecek.

Tesla Türkiye için harekete geçti!
Editor: Hakan A.
12 Şubat 2018 - 16:11

Türkiye'de yatırım ve resmi anlamda konumlanmak için harekete geçtiği iddia edilen Tesla, resmi olarak ülkemizde faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Tesla ilk showroom'u için çalışmalara başlıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Şubat 2018 - İstanbul

Şu sıralar özellikle Falconx roketleri ve Dünya tarihinde uzaya araç gönderen ilk özel şirket statüsünü kazanan Tesla Trükiye için harekete geçti. Tesla İstanbul Showroom için hazırlıkların 6 ay gibi bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete gireceği belirtiliyor.

Türkiye genelinde henüz resmi bayi ağını oluşturmayan Tesla, pazarda yer almak için düğmeye bastı. Geçtiğimiz yıl özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk arasında geçen önemli görüşme sonrasında yatırım istikametini Türkiye'ye çevirmeye hazırlanan Tesla, yakın zamanda alt yapısıyla hizmet vermeye başlayacağı ifade ediliyor.

Henüz bir showroom'u dahi bulunmayan Tesla modelleri için özel bir showroom hazırlanacak. Tüm Tesla modelleri böylece ülkemizde satışa başlayacak. Fiyat anlamında Tesla modellerinde özel bir indirim olacak mı henüz bilinmiyor, ancak bayi ağı ile birlikte araç siparişi ve alımlarında büyük kolaylıklar sağlanacağı ifade ediliyor.

Şimdiden çok sayıda elektrikli araç almak, Tesla satın almak isteyen ve Türkiye genelinde bayi ağına katılacak pek çok firmanın bulunduğu biliniyor. Tesla model araçları için daha önceden bir hızlı şarj anlaşması imzaladığı bilinen Tesla Motors Netherlands, İstanbul başta olmak üzere, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlere öncelik vereceği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum