THY, Alitalia ile ilgili çıkan haberleri yalanladı

THY, Alitalia ile ilgili çıkan haberleri yalanladı

Türk Hava Yolları (THY) hakkında gündeme düşen ve İtalyan Alitalia Havayolları şirketinin satışıyla ilgilendiğine ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

07 Haziran 2017 - 18:37

Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları (THY) gündeme düşen satın alma haberlerine ilişkin flaş açıklama geldi. THY çıkan haberleri yalanladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Haziran 2017 - İstanbul

Zor durumda olan İtalyan havayolu şirketi ile alakalı çıkan haberler THY ile alakalı olarak gerçği yansıtmadığı ifade edildi. Sözkonusu haber dış kaynaklı olaak bugün Türkiye basınında da yer alırken, habere konu olan İtalyan havayolları Alitalia'nın satışı ile alakalı.

Ünlü Alitalia Havayolları'nın finansal sorunlar nedeniyle uçuşlarını durdurma kararı alması sonrasında, satışı için onlarca havayolu şirketinin sırada teklif için beklediği bu şirketler arasında THY'ninde bulunduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Çıkan haberler sonrasında konuya ilişkin THY'de son dakika açıklaması yapıldı.Açıklamada iddialar yalanlandı.

Konuya ilişkin resmi açıklama ise THY Basın Müşavirliği tarafından yapılırken, haberin doğru olmadığını bildirdi. Söz konusu şirketin açıklamasında, Türk Hava Yollarının İtalyan Alitalia Havayolları şirketinin satışıyla ilgilendiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..