THY Avrupa’da liderliğe oynuyor!!!

THY Avrupa'da liderliğe oynuyor!!!

Türkiye havacılıkta tüm dünyaya her anlamda ders verirken, THY rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Türkiye'deki havalimanları ise kapasitede Avrupa liderliğine oynuyor. Şimdiden Frankfurt'u geride bırakan Atatürk havalimanı, yeni havalimanı ile Avrupa'nın lideri konumunda olacak.

30 Ağustos 2017 - 09:02

Havacılık sektörü her geçen gün yenilenirken, bu trende ayak uydurmayı başaran ve büyümesini sürdüren Türk Hava Yolları THY her anlamda Avrupa'da liderlik koltuğuna göz dikerken, Türkiye'nin dev havalimanlarında ise rekorlar kırılmaya devam ediyor.

Hükümet Türkiye'de hemen her ile havaalanı yapmaya devam ederken, büyüyen sektörün lider oyuncusu THY Avrupa'da lişderliği zorlamaya devam ediyor. Türk Hava Yolları tercih sırasında ilk üç sırada yer aldı. Atatürk Havalimanı ise şimdiden Frankfurt'u geride bırakmış durumda.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Ağustos 2017 - İstanbul

Türk Hava Yolları (THY), Temmuz ayı verilerine göre yüzde 13.6 oranında dev bir büyüme oranı yakalayarak rakiplerini geride bırakırken, Lufthansa'yı geçerek Avrupa'da koltuk kapasitesi bakımından 3. havayolu şirketi oldu. İstanbul'un vızır vızır işleyen havalimanı Atatürk Havalimanı ise Frankfurt'u da solladı. Yeni havalimanının hizmete girmesiyle öngörülen Avrupa'nın en büyük ve kapsamlı modern havalimanı ile liderliği almak.

Konuyla alakalı en son verilerin açıklanmasıyla THY Avrupalı rakiplerini solladı. Listelerde üçüncülüğü elde etti...

Türk Hava Yolları, Temmuz ayında %13.6'lık bir büyüme oranı yakalayarak rakiplerini solladı. Lufthansa'yı geçerek Avrupa'da koltuk kapasitesi bakımından 3. havayolu şirketi olurken (İlk 2 sırada düşük maliyetli havayolu firmaları bulunuyor), Atatürk Havalimanı ise Frankfurt'u geride bıraktı.

 THY rakiplerini solladı ROUTESONLINE'in hazırladığı Avrupa havacılığının en son Temmuz 2017 rakamlarında büyüyen Türkiye her anlamda öne çıktı. 2017 yılı Haziran ve Temmuz ayları bakıldığında Türk Hava Yolları (THY) yüzde 13.6 oranında büyümeyle, müşterilerine yönelik koltuk kapasitesiyle Avrupa'da Lufthansa'yı geride bırakarak üçüncülük koltuğuna oturdu. İlk iki sırada ise düşük maliyetli İrlandalı Ryanair ile İngiliz Easyjet yer alırken, THY, Avrupa'da havalanan havayolu şirketleri arasında ucuzcular dışında ana taşıyıcılar arasında en çok koltuk arz eden şirket olarak öne çıktı.

Hazırlanan verilerde Avrupa'nın en büyük havalimanları sıralamasında Londra Heathrow ve Paris CDG'nin peşinden üçüncü olan İstanbul Atatürk Havalimanı 3 milyon 799 Bin 957 kişilik yolcu kapasitesiyle listede öne çıktı. Rakamlara göre Almanya'nın merjkez üssü konumundaki Frankfurt Havalimanını geride bırakmış oldu.

Diğer taraftan Avrupa'da en çok uçulan noktalar sıralamasında İstanbul Atatürk Havalimanı yine üçüncü sırada yer buldu. Aynı sıralamada Frankfurt'u yine geride bıraktı.

Koltuk kapasitesi bakımından ise Avrupa'nın en büyükleri arasında üçüncülük koltuğuna oturan THY, bu alanda da Luftansa havayollarını sollamayı başardı. THY bu alanda 7 milyon 213 bin 851 koltuk kapasitesiyle üçüncü sırada yer buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..