THY, Çin uçak seferlerini durdurdu!

Avrupalı Havayolu şirketlerinden sonra bu kez THY, Çin uçuşlarını durdurdu.

THY, Çin uçak seferlerini durdurdu!
Editör: Hakan A.
31 Ocak 2020 - 08:32 - Güncelleme: 31 Ocak 2020 - 08:35

THY, Dünya üzerinde paniğe neden olan Korona Virüsü nedeniyle Çin uçuşları ile alakalı önemli bir karar aldı. THY, Çin uçuşlarını durdurduğunu açıkladı. Avrupalı pek çok havayolu şirketi Çin uçuşlarını geçici olarak iptal ederken, THY'nin iptalleri sonrası adeta Çin'e ulaşım yolu kalmadığı ifade ediliyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 31 Ocak 2020 - İstanbul


Çin'de ortaya çıkan, şehirleri hayalete çeviren, tüm Dünya üzerinde alarma neden olan Korona virüsü ile alakalı Avrupalı ve Dünyanı  pek çok havayolu şirketi flaş kararlar ile Çin uçak seferlerini ertelemeye devam ediyor. Dün itibaryle çok sayıda Avrupalı havayolu şirketi Çine'e yaptığı seferleri geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Bir son dakika açıklaması ise Milli havayolu şirketi THY'den geldi.

Konuyla alakalı Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Bilal Ekşi'den geldi. Ekşi, sosyal medya twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, "Dünya Sağlık Örgütünün aldığı son karar da dikkate alınarak seferlerimizi 9 Şubat’a kadar iptal ettik." dedi.İstanbul - Çin Turkish Airlines uçuşları aktarmasız olarak gerçekleştiren THY, Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian uçuşlarını durdurduğunu duyurdu.

Söz konusu açıklamada, "Çin'de ortaya çıkan "corona" virüsü ile ilgili gerekli tedbirler  başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere Dünya Sağlık Örgütü tavsiyeleri doğrultusunda   alınmıştır.

Süreç ve tedbirler yakından takip edilmektedir.

Yolcularımızın ve personelimizin sağlığı  birinci önceliğimizdir. 

THY, Çin ana karada toplam 4 şehre ( Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian) uçuş yapmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütünün aldığı son karar da dikkate alınarak seferlerimizi 9 Şubat’a kadar iptal ettik.

Otoriteler ile yakın diyalog içinde süreci izlemekte ve tedbirleri almaktayız."
ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum