THY’de yolcu doluluk oranı yüzde 88

THY'de yolcu doluluk oranı yüzde 88

Türk Hava Yolları Genel Müdürü (THY) İlker Aycı tarafından yapılan açıklamada, seferlerde yolcu doluluk oranımız yüzde 88'e ulaştı dedi.

10 Eylül 2016 - 15:58 - Güncelleme: 07 Ekim 2017 - 20:29

THY Genel Müdürü basınla bir araya gelirken, son yıllarda yaşanan global kriz ve ekonomik değerlendirmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü İlker Aycı, basın toplantısında yaptığı açıklamasında, "THY seferlerinde yolcu doluluk oranımız yüzde 88'e ulaştı" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en büyük Dünya sıralamasında ise önemli bir yere sahip Türk Hava Yolları global anlamda önemli yatırımlara imza attığını ifade eden THY Genel Müdürü İlker Aycı, yaşanan darbe girişimi sonrasında FETÖ ile müücadeleye değindi ve , "terör örgütününün uzantılarını tek tek tespit ederek temizlenecek. Kurum içerisinde var olan yapılanmaları son bulacak. FETÖ ile mücadele devam edecek" dedi.

İkinci bayram yaklaşırken, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması nedeniyle havayolu şirketlerinin yüzleri de gülmüş olduğunun altını çizen THY Genel Müdürü Aycı açıklamasında, "Türk Hava Yolları da yolcu rekoru kırdı. Dış hatlarda yüzde 88'lik doluluk oranı yakalayan THY'de oldukça bereketli bir bayram yaşıyoruz. Bugün 89 bin 200 yolcu civarındayız. Pas yolcuları da sayarsanız 90 bin geçmiş olacağız. Bunun yanı sıra 70- 75 bin civarı dönüşleri de gördüğümüz zaman bugün yüz yaklaşık 165 bin civar giriş-çıkış olacak. Bizim için çok bereketli bir bayram yaşıyoruz. Uzun zamandır beklediğimiz bir tabloydu. Umarım bayram sonrası da devam eder" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Yeni Havalimanı`na nasıl taşınılacak tüm ayrıntılar netleşti
İstanbul Yeni Havalimanı`na nasıl taşınılacak tüm ayrıntılar...
TOKİ Adana Sarıçam`da 649 konut için 7 Bin 073 kişi başvurdu
TOKİ Adana Sarıçam`da 649 konut için 7 Bin 073 kişi başvurdu