THY'den son dakika bilet para iadesi açıklaması

Koronavirüs nedeniyle iptal edilen THY seferlerine ilişkin bilet paralarının iadesine ilişkin son dakika açıklaması geldi.

THY'den son dakika bilet para iadesi açıklaması
Editör: Hakan A.
14 Mart 2020 - 16:13
Dünya geneinde etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle uçuşlar bir bir iptal edilmeye devam ediyor. Dünya'nın dev havayolu şirketleri pek çok ülke için seferlerini durdururken, THY koronavirüs riski nedeniyle bazı ülkelere seferlerini iptal ettiğini duyuruyor. Peki iptal edilen seferlere ilişkin bilet para iadeleri nasıl yapılacak? THY Genel Müdürü Ekşi'den bilet iadelerine ilişkin önemli açıklama.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 14 Mart 2020 - İstanbul


Türk Hava Yolları (THY) koronavirüs önlemleri kapsamında uçuş iptalleri ve uçuş kısıtlamalarını sürüdürüyor. BU çerçevede bilet satın alanlar için para iadeleri konusunda çok sayıda telefon gelmesi sonrasında THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, açıklamalarda bulundu. 

Bilet değişiklik ve tüm taleplere dair Yapılan THY duyurusunda ise; Biletini acentalar aracılığı ile satın alan yolcuların acentaları aracılığı ile işlem yapması gerektiği kaydedildi. Biletini THY satış kanalları üzerinden satın alan yolcuların ise 444 0 849 numaralı çağrı merkezi veya satış ofisleri aracılığı ile işlemlerini yaptırabilecekleri ifade edildi.


THY üzerindne alınan biletler için;

Biletlerini web sitesi veya mobil uygulama üzerinden alan yolcular daha önce bilet üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadı ise değişiklik ve diğer taleplerini web sitesi veya mobil uygulama üzerinden yapabilirler.

Konuyla alakalı THY Genel Müdürü Ekşi, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Ekşi açıklamasında, 'Anlayışınıza sığınıyoruz.

 9 Avrupa ülkesine seyahat kısıtı konulması sebebi ile çağrı merkezimize günlük gelen çağrı adedi 5 kat artmıştır.

Bu sebeple sizleri istemesek de fazla beklettik. Hem çağrı merkezimizde hem satış ofislerimizde ilave önlemler aldık.+++ 

Yolcularımıza havacılık sektörünün en ilerisinde iptal ve değişiklik hakları veriyoruz.

@TK_HelpDesk
 ve Web sitemizdeki duyuruları takip etmenizi, işlemlerinizi bu duyurulara uygun yapmanızı özellikle rica ederiz.

Hep birlikte başaracağız.'
dedi.

THY'den son dakika bilet para iadesi açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum