THY İstanbul Havalimanı hizmet binaları açıldı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul Havalimanı'nda bulunan yeni hizmet binaları Bakan Turhan'ın katılımı ile açılırken, taşınma sürecinin tüm planlara uygun sürdüğü kaydedildi.

THY İstanbul Havalimanı hizmet binaları açıldı
Editor: Hakan A.
22 Ocak 2019 - 12:53

İstanubl Havalimanı taşınma detayları açıklanmaya devam edilirken, yeni havalimanının ev sahibi konumunda olan Türk Hava Yolları, yeni hizmet binalarının açılışı gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  Merkezi - 22 Ocak 2019 - İstanbul


T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı THY Hizmet Binaları Açılış Töreni’ne katıldı. 1 Mart itibariyle taşınma süreci başlayacak olan Atatürk Havalimanı'nın İstanbul Havalimanı'na taşınması için tüm planlamalar yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "İstanbul Havalimanı'na Taşınma işlemleri devam ediyor. Mart itibarıyla inşallah tamamen bitmiş olacak." dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Yağcı, "45 saate ayrılmış taşınma süreci olacak. Buradaki taşınma süresi boyunca özellikle yoğunluğun oluşacağı yer Basın Ekspres yolu üzeri olacak. Çünkü en önemli yol orası şu anda. Gece yarısı 03..00’te başlayacak. Bu 45 saat içerisinde de bazı uçaklarımız boş olarak intikal uçuşu yapacaklar. 170 civarı uçak. Bir kısım uçak da kalktıkları yerden yolcuları alacak gelecekler." dedi.

İstanbul Havalimanı taşınmasına ilişkin açıklamalarda bulunan  Aycı, vatandaşların İstanbul Havalimanı seferlerini kaçırmamaları için en az 1 saat erkenden yola çıkmaları gerektiğini söyledi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi İse, "İstanbul Havalimanımızda tesislerimizin açılışını yapıyoruz. Rekor hızda bitirdiğimiz tesislerimiz ile 3 Mart’ta yeni evimizde hizmet vermeye başlayacağız. Yeni evimizde yeni hedefler ile #THY daha yüksekten uçacaktır" dedi.