THY, Milano ve Roma uçuşları Mart ayı boyunca iptal

Dünya üzerinde pek çok noktada türeyen Korona Virüs salgını nedeniyle, THY uçuş iptalleri devam ediyor. THY, son dakika kararla İtalya uçuşlarını Roma ve Milano için iptal ettiğini duyurdu.

THY, Milano ve Roma uçuşları Mart ayı boyunca iptal
Editör: Hakan A.
29 Şubat 2020 - 21:19

THY, Korona önlemlerine İtalya ile devam ediyor. İtalya, Korona Virüsü salgını nedeniyle artan sayılar endişe verici duruma gelince THY, İtalya'nın bazı şehirleri için seferlerini Mart boyunca durdurduğunu açıkladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 29 Şubat 2020 - İstanbul


Dünya üzerinde Corona Virus salgını nedeniyle önlemler hızla artmaya devame diyor. Bu kapsamda havayolu şirketleri bazı ülkeler için uçuş iptalleri uygulamaya başladı. Dünya devi Türk Hava Yolları, Korona Virüsü nedeniyle bazı uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu.

Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgiye göre, Türk Hava Yolları (THY),İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mart ayı boyunca Milano (Malpensa) ve Roma uçuşlarını iptal ederken, İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak sefer sayılarını da düşürdü.Havayolu şirketleri büyük ekonomik kayıp içerisinde!

Dünya üzerinde pek çok ülke, Corona Virüsü salgını ile mücadele etmeye çalışırken, özellikle uzak doğu ülkelerine seyahat ekonomisi yerle bir olmuş durumda. Uçuşlar, hatlar tek tek iptal edilirken, havayolu şirketleri büyük kayıplara uğramaya devam ediyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum