THY’nin ABD uçuşlarındaki tablet yasağı sona erdi

THY'nin ABD uçuşlarındaki tablet yasağı sona erdi

ABD tarafından uygulanan uçuşlardaki tablet ve benzeri elektronik eşya yasağı, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yapılan sıkı denetimler sonrasında bu sabah itibariyle THY uçuşlarında başladı. Yasak sona erdi...

05 Temmuz 2017 - 08:21

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından özellikle İstanbul'un da dahil olduğu bazı müslüman ülkeleri kapsayan laptop ve benzeri elektronik eşyaların uçuş güvenliği gerekçesiyle yasaklanması sonrasın bnu sabah itibariyle artık THY uçuşlarında elektronik eşyalar taşınabilmesine imkan veren serbestlik başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Temmuz 2017 - İstanbul

ABD'ye uçmak için İstanbul üzerinden gideceklere uygulanan laptop ve benzeri elektronik eşyaların uçağa aluınmasında yaşanan sorunlar bu sabah itibariyle sona erdiği öğrenildi. Bu sabah ABD'ye yapılan THY uçuşunda uçağa laptop, tablet ve benzeri elektronik eşyaların alındığı öğrenildi.

Konuya ilişkin geçtiğimiz günlerde ABD'den gelen özel bir heyet Havalimanlarının güvenliğini kontrol ederek, mevcut güvenlik tedbirlerini yerinde bulmuş ve elektronik eşya uçuşlarda serbest bırakılacağı kaydedilmişti. BU sabah itibariyle İstanbul'dan ABD'ye uçan THY uçağında ilk uygulama yapldı ve laptop gibi benzeri cihazların uçağa alındığı bildirildi.

Yasağın kalkmasıyla uçacak kişiler sıkı bir güvenlik taraması sonrasında laptop, tablet, notbook, dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazlarını uçak içerisinde kullanmaya başladıkları gelen son dakika haberleri arasında.

Bir diğer benzer yasak uygulaması ise İngiltere tarafından uygulanmaya devam ediyor. Şimdi ise gözler İngiltere tarafından uygulanmaya devam eden yasak uygulamasına çevrildi. İngiltere'nin uyguladığı yasak tıpkı ABD'den gelen heyet gibi bir heyetin güvenlik noktalarında yapacağı incelemeyle bu ülkeye yapılacak uçuşlarda elektronik cihazların serbest bırakılacağı öngörülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..