THY ve İGA mutasyon nedeniyle art arda 4 ülkeye getirilen uçuş yasağını açıkladı

Türk Hava Yolları ve İGA mutasyona uğrayan Covid-19 nedeniyle peş peşe İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika ülkelerine uçuşların durdurulduğunu açıkladı.

THY ve İGA mutasyon nedeniyle art arda 4 ülkeye getirilen uçuş yasağını açıkladı
Editör: Hakan A.
21 Aralık 2020 - 07:47
Avrupa ülkelerinde başlayan mutasyon tehlikesi nedeniyle tüm Dünya peş peşe kapanmaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle ingiltere genelinde virüsün mutasyona uğraması büyük korkuya neden olurken, ülkeler art arda 4 Avrupa ülkesine uçuşları durdurduğunu açıkladı. Türkiye'de hızla karar vererek o ülkelere tüm uçuşları durdurduğunu açıkladı.
 
Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 21 Aralık 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgınında Avrupa'da başlayan mutasyon nedeniyle hızlı kapanma yaşanıyor. Başta İngiltere olmak üzere diğer 3 Avrupa ülkesinde başgösteren Covid-19 virüsünün mutasyona uğradığı açıklaması sonrasında tüm Dünya harekete geçti. Yasaklar peş peşe açıklandı. Ülkeler kapanırken, 4 ülkeye uçak seferleri karşılıklı olarak durduruldu.

İlk resmi duyuruyu Sağlık Bakanı Dr. Farhrettin Koca yaparken, twitter üzerinden yaptığı paylaşımında önlem ve tedbirlerin sıkı sıkıya uygulanacağını söyledi.Bakan Koca açıklamasında, 'İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir.' diye konuştu.

THY UÇMAYACAĞINI DUYURDU


Yaşanan gelişmeler sonrası hızla kapanan Türk Hava Yolları uçuşları durdurduğunu açıkladı. 

THY'nin twitter sayfasından yapılan duyuruda, 'Değerli Yolcularımız,

Uçuşlarımızı geçici olarak askıya aldığımız ülkelerden halihazırda gerçekleştirilmekte olan uçuşlarda bulunan tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. 

Yetkili makamlar koordinasyonu ile tüm tedbirler alınmaktadır.


Resmi makamlarca alınan kararlar ve sağlığınız için aldığımız önlemler doğrultusunda İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika uçuşlarımız geçici olarak durdurulmuştur. 

Gelişmeleri takip etmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
' ifadelerine yer verildi. 

İGA'DAN 4 ÜLKE AÇIKLAMASI

İGA İstanbul Airport tarafından twitter hesabından yapılan açıklamada, 'Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkemiz ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika arasındaki uçuşlar durdurulmuştur. İlgili ülkelere uçuşu olan yolcularımızın, hava yolu şirketi ile iletişime geçmelerini önemle rica ederiz.' denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum