THY ve YHT seferleri için biletler satışa çıktı! HES kodu olmayana bilet yok...

Türkiye koronavirüs ile mücadelesini gevşetmeye, normalleşmeye başlarken, THY uçak biletleri ile YHT hızlı tren biletleri satışa çıkarıldı!

THY ve YHT seferleri için biletler satışa çıktı! HES kodu olmayana bilet yok...
Editör: Hakan A.
25 Mayıs 2020 - 17:00
Koronavirüs önlemleri kapsamında seferleri durdurulan THY uçak seferleri ile Yüksek Hızlı Tren seferleri yeniden başlatılıyor. Peki THY ve YHT bileti almak için gereken en önemli şart nedir? İşte Yeni dönemin şifreleri...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 25 Mayıs 2020 - İstanbul

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinden alınan önemli kazanımlar sonrasında, normalleşme sürecinin ilk adımları hemen bayram sonrası atılmaya başlanıyor. Türk Hava Yolları (THY) ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri resmen başlıyor. THY ve YHT seferlerine ilişkin biletler satışa çıkıyor. Havada ve karada seferlerin başlamasıyla normalleşme sürecinde önemli adımlar atılmaya başlanıyor.

Ramazan Bayramı ile başlayan son sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte ülke genelinde bayramın ertesinde ulaşımda normalleşme sürecinin ilk adımları atılmaya başlanacak.


Türk Hava Yolları uçak seferleri başlıyor!

THY uçak seferlerine dair biletler daha önce satışa çıkarılan hava yolu sektöründe seferlerin 4 Haziran itibarıyla başlaması öngörülüyor. İlk etapta iç hat daha sonra dış hatlarda uçak seferlerinin başlaması bekleniyor. 

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak. Yasağın ardından ilk etapta uçuşların yüzde 60'nın icra edileceği planlanıyor.

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

THY UÇAK BİLETİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN.


türk hava yolları thy uçak bileti satışı 2020

Yüksek Hızlı Tren seferleri başlıyor!

Demir yolu sektöründe ise konvansiyonel ve YHT hatlarında 28 Mayıs itibarıyla başlaması planlanan seferler için hazırlıklar sürdürülüyor. Bu tarih itibarıyla yapılacak tren seferleri için biletler bugün satışa sunuldu. 

 Normalleşme sürecinde YHT'ler 28 Mayıs'tan itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 sefer yapacak.

Tren biletleri öncelikle temassız olarak mobil uygulama/internet sitesinden ya da gişelerden satın alınabilecek. Çağrı merkezi ve acentelerden bilet satışı yapılmayacak.

Marmaray ve Başkentray gibi şehir içi hatlarında bu süreçte seferler durdurulmazken, sefer sayılarının yavaş yavaş artırılması öngörülüyor.

HIZLI TREN BİLETİNİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

YHT YÜKSEK HIZLI TREN BİLET SATIŞI ONLİNE 2020

HES kodu olmayana bilet satılmayacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan HES kodu alınmadan bilet satışı yapılamayacak. Bakanlık bünyesinde bulunan uygulama sayesinde HES kodu online olarak alınabilecek. HES kodunun alınmasıyla birlikte THY ve YHT biletleri satn alınabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum