Timya Vadisi projesini sürdüren TOKİ’den Rize’ye 2 Bin 174...

Timya Vadisi projesini sürdüren TOKİ'den Rize'ye 2 Bin 174 konut

TOKİ Başkanı Turan Rize'de inşa edilen konutlar hakkında gelinen son durum bilgilerini paylaştı. Turan, Timya Vadisi projesini ziyaret etti, "TOKİ olarak Rize'de 2 bin 174 konutun inşaasına başladık. Bunlardan bin 415 konutu tamamlayıp vatandaşalarımıza teslim ettik." dedi.

07 Ağustos 2017 - 13:11

Türkiye genelinde sosyal konut üretimi için canla başla çalışan TOKİ yeni projeler için çalışmalarını hızlandırırken, Trabzon ve  Rizde'de incelemelerde bulunan Turan, hayata geçirdiği 759 konutluk dev projede gelinen son durum hakkındaki bilgileri TOKİ Başkan Turan yerinden inceledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Ağustos 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M.Ergün Turan Trabzon'daki temasları sonrasında Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile beraber Timya Vadisi'nde inşası devam eden 759 konutluk kentsel dönüşüm projesini yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İlk olarak Trabzon'da temaslarda bulunan TOKİ Başkanı Turan, Trabzon Pelitli'de inşası devam eden 301 konutluk kentsel dönüşüm projemizin uygulama alanında incelmelerde bulundu. Turan, "TOKİ olarak, Trabzon'da 7 bin 384 konutun inşasına başladık. Bu konutlarımızdan 6 bin 900 adetini bitirip vatandaşlarımıza teslim ettik. Trabzon'da ayrıca stadyum, 2 aile sağlık merkezi, 7 cami, 3 spor salonu, 2 hastane, 5 adet ilk okul ve lise inşa ettik.Trabzon'da devam eden uygulamalarımız ile toplam yatırım bedelimiz 1.308 Milyon TL olacaktır. Yatırımlarımız ilimize hayırlı olsun." diye konuştu.

TOKİ'den Rize'ye 2 Bin 174 konut!

Sosyal medya twitter hesabından gelinen son durum ile alakalı bilgiler paylaşan TOKİ Başkanı Turan, "Timya Vadisi projemizde ticaret merkezi ve cami de inşa ediliyor. Projemiz ile vatandaşlarımız daha sağlıklı alanlarda yaşayacak. Rize ziyaretlerimiz kapsamında Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan'ı ziyaret edip projelerimiz üzerinde değerlendirmelerde bulunduk.  TOKİ olarak Rize'de 2 bin 174 konutun inşaasına başladık. Bunlardan bin 415 konutu tamamlayıp vatandaşalarımıza teslim ettik.Rize’de, 400 kişilik yurt, 35 iş yeri,  250 yataklı hastane, 2 cami, 150 yataklı hastane, spor salonu, arıtma tesisi inşa ettik. Devam eden projelerimizle Rize'de toplam yatırımımız yaklaşık 204 milyon TL olacaktır. Bütün yatırımlarımız ilimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..