TMMOB için tokat gibi Bakanlık hamlesi

TMMOB için tokat gibi Bakanlık hamlesi

Türkiye'nin faydasına olan tüm projelere karşı olarak anılır olan, olumlu hiç bir katkı sunmayan TMMOB bundan böyle hiçbir enerji projesinde yer alamayacak. Bakanlık TMMOB için düğmeye bastı...

27 Temmuz 2017 - 15:07

Türkiye'de yapımı planlanan, devam eden neredeyse tüm projelerde muhalif ses olmanın dışında, engel olmak için her türlü gayreti sergileyen, olumlu hiçbir yaklaşım sergilemeyen TMMOB için Bakanlık düğmeye bastı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan tokat gibi bir hamle geldi.

Konuya ilişkin Sabah gazetesinde yer alan haberin ayrıntılarına göre, Her sene olduğu üzere, maden rezervlerinden raporlanması amacıyla yurt dışında milyonlarca dolar kaynak ayrılmasına karşı harekete geçen bakanlık, uluslararası standartların Türkiye'ye uyarlanması ve dünyada kabul görecek bir ulusal rezerv raporlama sistemi için çalışma başlattı. 

Raporlamada çatı örgüt CRİSCO ile çalıştay başlatan Bakanlık, TMMOB'u da davetliler listesine ekledi Ancak TMMOB bir kez daha milletin çıkarına olacak bir işte kendine yakışanı yapmayı başardı. CRİSCO yetkililerinin Türkiye'ye gelmemeleri için lobicilik yapılırken, Ardından ise mecliste, bu düzenleme aleyhine mesai ortaya koydular.

bakanlık yetkilileri de komisyona seçilecek üyeleri TMMOB'un değil MİGEM bünyesinde kurulacak değerlendirme komitesinin önermesine karar verdi.

BAKAN İKİ KİŞİYİ KOMİSYON ÜYESİ SEÇECEK

Mühendislerden gelen başvuruları değerlendirecek olan komite 4 kişiyi komisyon için önerecek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı da içlerinden iki kişiyi komisyon üyesi seçecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..