Reklamı Geç
TMSF Bank Asya alt şirketlerini satışa çıkardı

TMSF Bank Asya alt şirketlerini satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan duyuruda Bank Asya 'nın alt şirketleri için satış kararı verdi.

18 Ekim 2016 - 14:49

Bank Asya'ya ait 3 şirket için TMSF düğmeye bastı ve satışı için süreç başlatıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Ekim 2016 - İstanbul

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) en büyük para kaynaklarından biri olarak öne çıkan Bank Asya ile ilgili flaş gelişme yaşanıyor. Bankanın alt şirketlerinden 3'ün satış süreci başlatıldı. TMSF konuya ilişkin açıklamada bulunarak ihale ile alakalı şartları kamuoyuna açıkladı.

Bank Asya şirketleri arasında yer alan Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş., Asya Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Işık Sigorta A.Ş. hakkında satış kararı alındığı MSF tarafından yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. TMSF duyurusunda satışa çıkartılan Bank Asya şirketleri hakkında ayrıntılı bilgilere yer verildi.

- Asya Emeklilik ve Hayat Anonin Şirketi

 (“Asya Emeklilik”) sermayesinde bulunan Asya Katılım Bankası Anonim Şirketi’ne ait hisseleri ihale şartnamesinde (Şartname) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.

Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin 30.000.000 adet hisseden müteşekkil ortaklık yapısında mevcut, Asya Katılım Bankası A.Ş.’ye ait olan 29.397.000 adet hissenin tamamı iş bu satış ilanına konu ihaleyle satışa sunulmaktadır.

Satışa sunulan hisselerin beheri için muhammen bedel 1,13 TL (Birliraonüçkuruş) olarak belirlenmiş olup, hisselerin tamamının satışı birlikte yapılacağı için muhammen bedel toplam 33.218.610,00 TL/ Krş (otuzüçmilyonikiyüzonsekizbinaltıyüzon Türk Lirası) olarak dikkate alınacaktır.

İhale 31 Ekim 2016 günü, saat 12:00’de Asya Katılım Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün “Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10 Ümraniye/İstanbul” adresindeki “10.Kat Toplantı Odası”nda yapılacaktır.

- Asya Yatırım Menkul Değerler Anonin Şirketi

 (“Asya Yatırım”) sermayesinde bulunan Asya Katılım Bankası Şirketi’ne ait hisseleri ihale şartnamesinde (Şartname) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.

Asya Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin 35.000.000 adet hisseden müteşekkil ortaklık yapısında mevcut, Asya Katılım Bankası A.Ş.’ye ait olan 35.000.000 adet hissenin tamamı iş bu satış ilanına konu ihaleyle satışa sunulmaktadır.

Satışa sunulan hisselerin beheri için muhammen bedel 83 Kuruş (Seksenüç Kuruş) olarak belirlenmiş olup hisselerin tamamının satışı birlikte yapılacağı için muhammen bedel toplam 29.050.000 TL (Yirmidokuzmilyonellibin Türk Lirası) olarak dikkate alınacaktır.

İhale 31 Ekim 2016 günü, saat 10:00’da Asya Katılım Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün “Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10 Ümraniye/İstanbul” adresindeki “10.Kat Toplantı Odası”nda yapılacaktır.

- Işık Sigorta Anonim Şirketi

 Işık Sigorta Anonim Şirketi’nin sermayesinde bulunan hisselerin bir kısmı ihale şartnamesinde (Şartname) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.

Işık Sigorta Anonim Sigorta Şirketi’nin 60.000.000 adet hisseden müteşekkil ortaklık yapısında mevcut olan 48.054.478 adet hissenin tamamı iş bu satış ilanına konu ihaleyle satışa sunulmaktadır.

Satışa sunulan hisselerin beheri için muhammen bedel 85 Kuruş (Seksenbeş Kuruş) olarak belirlenmiş olup hisselerin tamamının satışı birlikte yapılacağı için muhammen bedel toplam 40.846.306 TL (KırkmilyonSekizyüzkırkaltıbinÜçyüzaltı Türk Lirası) olarak dikkate alınacaktır.

 İhale 31 Ekim 2016 günü saat 14:00’de Asya Katılım Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün “Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10 Ümraniye / İstanbul” adresindeki “10. Kat Toplantı Odası’nda yapılacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..