TMSF'den altın keşfi açıklaması! Sondajlardan bu kez altın müjdesi gelebilir

TMSF'den son dakika altın rezervi açıklaması! Koza Altın sondajlarından ve elinde bulundurduğu ruhsatlardan yeni altın rezervi müjdesi gelebilir.

TMSF'den altın keşfi açıklaması! Sondajlardan bu kez altın müjdesi gelebilir
Editör: Hakan A.
26 Ekim 2020 - 15:52
Türkiye'de altın aramalarında yapılan sondajlardan ciddi keşifler gelebilir. Açıklama TMSF Başkanı Gülal'dan geldi. Günün son dakika müjdeli haberi TMSF Başkanı'nın yaptığı altın keşfi açıklaması ile geldi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 26 Ekim 2020 - İstanbul


Milyonları heyecalandıran altın gelişmesini Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal'ın açıklamaları ile duydu. TMSF'nin yönetiminde olan Koza Altın firmasının mevcut sondajları ile 200'den fazla olan sondaj ruhsatlarından her an büyük müjdeler gelebilir.

Koza Altın'ın Türkiye'nin çeşitli illerinde 37 farklı noktada altın rezervlerine ilişkin sondaj çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen TMSF Başkanı Gülal, 'Bu ara ülkemize müjdeler geliyor, biz de altında müjdeler verebiliriz' dedi.Konuyla ilgili açıklamada bulunan TMSF Başkanı Gülal, 'Rahatlıkla söyleyebilirim ki çalışmalarımız olumlu. Türkiye'nin muhtelif yerlerinde rezervimiz var. Madende işler biraz ağır gidiyor. Geçen yıl itibarıyla 11 ton ürettik, bunu birkaç yıl içinde 15 tona çıkarmanın hesaplarını yapıyoruz. 37 farklı noktada sondaj çalışması yapıyoruz. Kuyularımız açıldı. Bu ara ülkemize müjdeler geliyor, biz de altında müjdeler verebiliriz.' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum