TOGG Gemlik üretim üssünü Milyonlar canlı yayında izliyor!

Gemlik TOGG Yerli Otomobil Tesislerinde inşaat süreci canlı olarak Dünya'nın beğenisine sunuldu. Şimdiden TOGG Fabrika inşaatını milyonlar takip etmeye, canlı olarak izlemeye başladı.

TOGG Gemlik üretim üssünü Milyonlar canlı yayında izliyor!
Editör: Hakan A.
10 Nisan 2021 - 00:00 - Güncelleme: 10 Nisan 2021 - 00:01
Bursa ilinde Gemlik ilçesinde Türkiye için doğuştan yerli otomobilin üretimi için canla başla 7/24 inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. TOGG Yerli otomobil fabrikası inşaat süreci canlı yayınla milyonlar tarafından online ve anlık olarak takip edilebilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Nisan 2021 - İstanbul


Son aylarda sıkça Dünya basınında geniş yer bulan Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla hayata geçireceği TOGG Yerli Otomobili için geri sayım devam ediyor. Fabrika inşaat süreci büyük bir hızla ilerlerken, TOGG Gemlik fabrikasında ilerlemeler teknolojik imkanlarla merak eden herkes tarafından izlenebilecek.

Türkiye'de son yıllarda özellikle markalı konut projeleri tarafından kullanılan ve ev sahibi olacakların topraktan girdikleri projelerin inşaat süreçlerinin izletildiği canlı yayınlara bir yenisi eklendi. Bu kez Türkiye ve Dünya için önemli devasa bir proje hayata geçiriliyor ve bu projenin her adımında büyük heyecan paylaşılıyor. Türkiye'nin gurur projelerinden biri olan, en yeni teknolojik imkanlarla donatılan, doğuştan elektrikli TOGG yerli otomobil için global olarak çalışmalar sürdürülüyor. Markalama ve tescil süreçleri neredeyse tamamlanan TOGG elektrikli otomobilleri Dünya basınında geniş yer buluyor. Son olarak Alman basını geniş yer ayırdığı TOGG Yerli Otomobil için övgü dolu sözlerle bahsetmişti.


GEMLİK TOGG FABRİKASI SON HIZ İLERLİYOR

Diğer taraftan Bursa'da Gemlik TOGG Fabrika üssü inşaatı 7/24 kesintisiz ilerliyor. Bu yıl sonuna kadar tamamlanacak olan fabrika inşaat sürecindeki tüm ilerleme paylaşıma açılmış durumda. TOGG Sosyal medya hesaplarından her gelişmenin büyük bir heyecanla takip edildiği son paylaşımlara bir yenisi eklendi. TOGG Gemlik Yerli Otomobil Fabrikası inşaatı canlı yayınla kesintisiz takip edilebilecek. TOGG Gemlik fabrika inşaatı YouTube kanalı ve TOGG Resmi internet sitesi üzerinden Dünyanın erişimine açıldı. Milyonlar şimdiden devasa fabrikanın inşaat sürecini takip etmeye başladı.

TOGG Fabrika inşaatı canlı olarak nereden, nasıl izlenir?
 

Gemlik TOGG Üretim Tesisi’nde olağan dışı bir hızla süren inşaat çalışmaları, "togg.com.tr" sitesindeki TOGG TV sekmesinden canlı olarak hemen izleyebilirsiniz.


TOGG GEMLİK ÜSSÜ TAMAMLANDIĞINDA İŞTE BÖYLE OLACAK

En fazla merak edilen bir diğer konu ise fabrikanın nasıl olacağı? Özel bir video hazırlayan TOGG, üretim üssünün görüntülerinide paylaştı. İşte 2022'de full kapasite hizmete girmesi hedeflenen TOGG Gemlik Fabrikası tamamlandığında ise böyle olacak.DOĞUŞTAN ELEKTRİKLİ

Dünya'nın doğuştan elektrikli olarak üretilen ilk otomobili olacak TOGG Yerli Otomobilin banttan iniş tarihi için zaman hızla ilerliyor. TOGG Gemlik yerli üretim tesislerde ilk seri otomobil, 2022'nin son çeyreğinde banttan inecek ve Türkiye'nin 81 ilinde yollarda gözükmeye başlayacak. TOGG bünyesinde, 175 bin/yıl kapasiteye ulaşıldığında 4 bin 300 kişi istihdam edilecek. Üretim başlangıcında yerlilik yüzde 51 olacak. 2025 yılında yerlilik oranı yüzde 68’e kadar ulaşacak. 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model Gemlik tesislerinde banta çıkarak üretilmiş olacak. 

Gemlik'te devasa TOGG üretim tesisi inşaat şantiyesinde halen 900 kişi vardiyalar halinde geceli gündüzlü görev yapıyor. Şantiyedeki çalışan sayısının ilerleyen dönemde 1.500’e kadar çıkacağı ifade ediliyor. TOGG Gemlik Tesisi'nin inşaat sürecinin tamamı Yapı Merkezi tarafından yüklenilmiş durumda.

YORUMLAR

  • 1 Yorum