TOGG Gemlik Yerli Oto fabrika inşaatı hızlı adımlarla ilerliyor

Dünyanın doğuştan yerli ilk otomobili olacak, Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla geliştirilen TOGG yerli otomobil fabrikası inşaatında çalışmalar ne durumda? Yerli oto fabrikası inşaatı ne zaman tamamlanacak?

TOGG Gemlik Yerli Oto fabrika inşaatı hızlı adımlarla ilerliyor
Editör: Hakan A.
28 Şubat 2021 - 08:58 - Güncelleme: 28 Şubat 2021 - 11:36
Milyonlarca Türk vatandaşının merakla beklediği Dünyanın doğuştan yerli ilk elektrikli otomobili olacak TOGG yerli otomobili için geri sayım sürüyor. İnşaat aşamasında olan ve hızlı adımlarla ilerleyen yerli otomobil fabrikası inşaatı ise kesintisiz sürdürülüyor. Binlerce temel kazığı çakılan TOGG Gemlik yerli otomobil fabrikasında gelinen son durum ise yakından takip ediliyor. 

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 27 Şubat 2021 - İstanbul


Türkiye'nin gurur projeleri arasına girmeye aday yerli ve milli imkanlarla, Türk mühendislerin çalışmaları ile Dünyanın ilk doğuştan elektrikli otomobili olma özelliğini taşıyacak TOGG yerli otomobilinin seri üretiminin gerçekleştirileceği Bursa ili, Gemlik ilçesindeki dev fabrikasında inşaat süreci devam ediyor. Milyonlar ise TOGG yerli otomobilinin fabrikada seri üretim bantlarından ne zaman ineceğini, merak ediyor. İnşaat süreci adım adım büyük bir hızla yükselen TOGG Gemlik yerli otomobil fabrikası ne zaman tamamlanacak?

Gemlik Tesisimizde üst yapı inşaatı için Ocak ayında 220, toplamda 1.500 personel istihdam edilirken, Gemlik'teki inşaat süreci aralıksız sürüyor. Gemlik Tesisimizin boyahane, enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmaları tamamlanırken, boyahane binası temelinin demir montajı ise tamamlanmak üzere.

togg gemlik yerli otomobil fabrika inşaatı son durum


FABRİKA İNŞAATI 2021 SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Konuyla alakalı açıklamalar Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu resmi Twitter sayfası üzerinden aşama aşama paylaşılıyor. İlk siparişlerin ne zaman bantlardan ineceğini merak eden milyonlarca vatandaşın merakla beklediği soruyu TRT 1 Radyo'da canlı yayına bağlanan TOGG CEO'su Gürcan Karakaş yanıtladı, Karakaş açıklamasında, "2022 yılının son çeyreğinde ilk araçlar seri üretim ile banttan inmiş olacak. İnşaat süreci ise daha erken tamamlanacak. Hedefimiz 2021 yıl sonu itibariyle fabrika inşaatının tamamlanması olacak. Ön siparişler konusunda bu yıl sonunda bir karar verilebilir,  bir miktar ön sipariş toplanabilir." dedi.
 

ŞARJ ALT YAPISI 2022 SONUNDA TAMAMLANMIŞ OLACAK

Elektrikli otomobil için en önemli detay şarj istasyonları olduğunun altını çizen Karakaş, "Ulaştırma Bakanlığımız şarj istasyonlarına ilişkin önemli çalışmalar yürütüyor. Diğer taraftan bizler TOGG olarak gerekli tüm bilgilendirmeleri yaptık. 2022 yıl sonuna kadar Türkiye genelinde pek çok noktada şarj üniteleri aktif olacak. Yerli otomobilin şarj süresi sadece 30 dakika olacak." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum