TOGG Gemlik Yerli Otomobil fabrikası inşaatı resmen başladı

Türkiye'nin gururu TOGG Grubu tarafından üstlenilen yerli otomobil fabrikası inşaatında temeller bugün atılıyor. Milyonlar fabrikanın tamamlanarak ilk yerli otomobillerin bantlardan inmesini merakla bekliyor.

TOGG Gemlik Yerli Otomobil fabrikası inşaatı resmen başladı
Editör: Hakan A.
18 Temmuz 2020 - 12:45
Türkiye için tarihi bir gün daha yaşanıyor. Gözlerin çevrildiği yerli otomobil fabrikası inşaatında ilk kazmalar vuruluyor. Gemlik TOGG yerli otomobil fabrikası resmi olarak yapımına başlanıyor.

Üretim bandından inmesi için merakla beklenen Türkiye'nin otomobilinde tarihi gün bugün. TOGG Türkiye'in Otomobil Grubu yerli otomobil fabrikası temel atma töreni gerçekleştiriliyor. Gemlik'te hayata geçirilecek Yerli otomobil fabrikasında geri sayım başlıyor.
 
Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Temmuz 2020 - İstanbul

TOGG, Gemlik fabrikası inşaatı için gerekli olan ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) raporu olumlu olarak alınmasından sonra hazırlıklar hızlanmış ve tarihi temel atma töreni için tüm çalışmaların sonucunda bugün resmi olarak fabrika inşaatı başlatılacak.


- Yıllık 175 bin adet üretim kapasitesine sahip olacak olan TOGG yerli otomobil fabrikası tamamlandığında, tamamı doğuştan yüzde 100 elektrikli 5 farklı model üretimi gerçekleştirilecek. Fabrikanın tam kapasite çalışmasıyla birlikte 4 bin kişiye istihdam sağlamış olacak.

Bugün törenle inşaatına başlanacak olan dev Tesisin töreni Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabı üzerinden 18 Temmuz 2020, 17.30, Gemlik, Bursa paylaşımını yapmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum