TOGG Gemlik Yerli Otomobil fabrikası inşaatında heyecan verici paylaşım

Gemlik'te hayata geçirilen TOGG Yerli Otomobil Fabrikası inşaatı hızla devam ederken, üst yapı işleri için önemli bir adım daha atılmak üzere.

TOGG Gemlik Yerli Otomobil fabrikası inşaatında heyecan verici paylaşım
Editör: Hakan A.
18 Ocak 2021 - 13:37
Türkiye'nin gurur projelerinden biri olacak TOGG yerli otomobil ile alakalı inşaat çalışmalarında yeni bir adım atılmak üzere. Hızla devam eden Gemlik TOGG fabrikasında üst yapı işlerine geçiliyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Ocak 2021 - İstanbul 


Gemlik'te inşaatı süren TOGG Yerli Otomobil Fabrikasında alt yapı işlerinin tamamlanmasıyla birlikte üst yapı inşaat çalışması için adımlar atılmaya başlanmış durumda. Doğuştan elektrikli otomobillern üretiminin gerçekleştirileceği TOGG Gemlik Yerli Otomobil üssü adım adım ilerliyor. 2022 yılında TOGG yerli üretim otomobiller banttan indirilmeye başlanacak.

Milyonların beklediği elektrikli yerli otomobiller TOGG otomobillerin üretiminin yapılacağı Gemlik fabrikasında inşaat işleri hızlanıyor. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Gemlik Tesisi'ndeki üst yapı inşaatı için bu ay 220, toplamda ise 1.500 personelin istihdam edileceği bildirildi.

Paylaşımda, "2021 yılına planlarımız doğrultusunda üst yapı çalışmalarına başlayarak girdik. Gemlik Tesisimizde üst yapı inşaatı için ocak ayında 220, toplamda 1.500 personel istihdam edilecek. Bizi izlemeye devam edin." ifadelerine yer verildi.

-Boya enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmaları tamamlandı

Paylaşılan video içerisinde ise şunlar kaydedildi:

"Gemlik Tesisimizin zemin güçlendirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ana yüklenici firma, 'Yapı Merkezi' ile anlaşma imzalandı. Üst yapı için mobilizasyon alan çalışmaları başlatıldı. Üst yapı için ocak ayında 200 toplamda 1.500 personel istihdam edilecek. Toplamda 1.500 kişilik yatakhane, 350 kişilik yemekhane…. Alt yapı çalışmalarına son durum; yapılan kazı 550 bin metreküp, yapısal dolgu 225 bin metreküp, zemin güçlendirme kolonu 30 bin 900 adet. Boya enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmaları tamamlandı. Bizi izlemeye devam edin."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum