TOGG yerli otomobil için pil üretiminde Farasis ile iş ortağı oldu

Doğuştan elektrikli TOGG yerli otomobillerde kullanılacak pil ile alakalı son dakika gelişmesi. Dünya devi Farasis ile iş birliği anlaşması imzalandı.

TOGG yerli otomobil için pil üretiminde Farasis ile iş ortağı oldu
Editör: Hakan A.
20 Ekim 2020 - 10:33 - Güncelleme: 20 Ekim 2020 - 13:35
Türkiye'nin yerli ve milli doğuştan elektrikli otomobili ile alakalı son dakika gelişmesi yaşanıyor. Dünya'nın önde gelen firmalarından biri olan ve pil teknolojisi konusunda adından söz ettiren Farasis şirketi, TOGG için Türkiye'de pil üretecek.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 20 Ekim 2020 - İstanbul


TOGG yerli otomobil için yeni bir adım daha atıldı. TOGG elektrikli araçlarda kullanılacak olan pil teknolojisi için dev bir anlaşma imzalandı.

Konuyla ilgili açıklama TOGG twitter hesabından duyuruldu. Açıklamada, 'Planlarımız doğrultusunda adım adım ilerliyoruz. Dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden #Farasis ile yaptığımız anlaşmaya göre batarya modülü ve paketini Türkiye’de üreteceğiz.Farasis ile kuracağımız ortak girişim şirketiyle Türkiye’de #batarya modülü ve paketinin yanında batarya kimyası ve hücresi konusunda yetkinliklerin gelişmesine de katkı sağlayacağız.' ifadelerine yer verildi.


TOGG'un Batarya iş ortağı Farasis kimdir?Farasis Energy (Ganzhou) Ltd.'nin selefi olan Farasis Energy, INC., 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kuruldu. Enerji yoğunluğu ve gücü ile öncü olan Li-ion pillerle Çin ve Avrupa'da yayıldı. Farklı pazarlarda geniş pil çözümleri portföyü sundu ve küresel müşteriler oluşturdu.

farasis kimdir

YORUMLAR

  • 0 Yorum