Tokat Turhal'da SGK'dan satılık 35 Bin TL - 400 Bin TL arası iş yerleri

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından yeni bir iş yeri satış ihalesi Tokat ilinde yapılacak. Satışa sunulan iş yerlerinin fiyatları 35 Bin TL'den başlıyor, 400 Bin TL'ye kadar değişiyor.

Tokat Turhal'da SGK'dan satılık 35 Bin TL - 400 Bin TL arası iş yerleri
Editör: Hakan A.
17 Şubat 2021 - 19:50
Türkiye genelinde SGK mülkiyetinde bulunan konut ve iş yerleri için satış ihalelerine bir yenisi eklendi. Yeni bir iş yeri sahibi olmak isteyenler için her ücret seçeneği yer alan iş yeri satışları için geri sayım başladı. 

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 17 Şubat 2021 - Tokat


İş yeri ve gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için Tokat iline bağlı Turhal ilçesinde yer alan çok sayıda dükkan açık arttırma yöntemiyle satılacak. İhale detayı ve satışa çıkarılan iş yerleri hakkında tüm ayrıntılar ilan.gov.tr internet sitesi üzerinden alıcısına sunuldu.

SGK tarafından satılaqcak dükkan ve iş yerlerinde en uygun fiyatlı gayrimenkul 35 Bin TL olacak. İhalede satılacak iş yerleri için istenilen en pahalı dükkan bedeli ise 400 Bin TL olarak açıklandı. ihaleye katılmak, teklif vermek isteyenler için diğer ayrıntıları haberimizden öğrenebileceksiniz.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI
 
            Mülkiyeti Kurumumuza ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4)  423 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre (Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin (n) bendi hariç olmak üzere) açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır.

            Kurumumuz 2886 Devlet İhale Kanununa tabi olmayıp gayrimenkul satış ihalesini yapıp yapmamakta tamamen serbesttir. Satış ihalesi ile ilgili verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi mahiyetindedir.

            İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın İhale dokümanını, İdarenin adresinde bedelsiz olarak görebilir. Satın alınmak istenilen gayrimenkul için belirlenen Şartname satın alma bedeli ve teminat bedelini; tahsilata yetkili bankalara “Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma” talebiyle müracaatta bulunarak, “Kurumsal Tahsilatlar” “SGK Mosip Sistemi” “Borca Karşılık Tahsilat” menüsünden TCKN veya Vergi Numarası ile 32 kodundan “Saymanlık Tokat Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muhasebe” seçilerek  Şartname Bedeli/ Kesin Teminat yatırılarak, Kurumun İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı Adakale Sok.No.30 Kızılay/ANKARA veya Turhal Sosyal Güvenlik Merkezi Yunus Emre Mah. Menderes Cad. No: 188 Turhal/TOKAT adresinden alınması zorunludur.

            Teminat olarak, Devlet İhale Kanunu ile Kamu İhale Kanununda belirtilen tedavüldeki Türk parası, 19/10/2005 tarihli ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu kapsamındaki kurum ve kuruluşlar tarafından verilen süresiz kesin teminat mektupları, Resmi Gazete ’de belirlenen günlük bedelleri üzerinden Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen devlet iç borçlanma senetleri ve bu senetlerin yerine geçen belgeler kabul edilir. Başka teminatlar kabul edilmez.

                 Teklif ve belgeler, satın alınmak istenilen gayrimenkulün ihale gününden bir önceki iş günü saat 16:00’ a kadar ihalenin yapılacağı Sosyal Güvenlik Kurumu Turhal Sosyal Güvenlik Merkezi Yunus Emre Mah. Menderes Cad. No: 188 Turhal/TOKAT adresine teslim edilecektir. Daha fazla bilgi almak isteyenler Kuruma ait 0312 585 61 46 /585 61 47/ 585 61 44 /585 61 34 no.lu telefonlardan bilgi alabilirler.

İhale Komisyonuna bizzat müracaat edilerek ihaleye iştirak edilir. Posta ve başka yöntemlerle ihaleye iştirak edip ihaleye katılmayan teklif sahibinin teklifi son ve kesin teklif olarak kabul edilir. Satın alınmak istenilen gayrimenkule ait teklif ve belgeler teslim tarih ve saatinden sonra idareye ulaşması halinde değerlendirmeye alınmaz.


tokat turhal sgk satılık iş yerleri

tokat turhal sgk satılık iş yerleri ihalesi

tokat sgk iş yerleri satılık

YORUMLAR

  • 0 Yorum