TOKİ 100 Bin sosyal konut Ankara başvuru şartları! TOKİ Ankara konut sayısı, ilçeleri belli oldu...

TOKİ Ankara sosyal konut sayısı belli oldu. 100.000 TOKİ sosyal konut kampanyasında Ankara ili ve ilçelerinde yapılacak konut sayısı, başvuru şartları açıklandı. Ankara TOKİ 100 Bin konut hangi ilçelerde yapılacak?

TOKİ 100 Bin sosyal konut Ankara başvuru şartları! TOKİ Ankara konut sayısı, ilçeleri belli oldu...
Editör: Hakan A.
15 Aralık 2019 - 16:41

TOKİ tarafından 2020 sosyal konut kampanyası kapsamında başlatılan satışlar 16 Aralık Pazartesi sabahında başlayacak. Ankaralılar ise başvuru yapacakları konutların sayısını, hangi ilçelerde yapılacağını merak ediyor. 50 Bin sosyal konut kampanyasında Ankara'dan yapılan yoğun başvurular sonrası ev sahibi olamayanların merakla bekledikleri gün 16 Aralık'ta başlıyor. Vatandaş bir kez daha Ankara TOKİ sosyal konutları için başvuru yapacak.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 15 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 81 ilde yaşayan, dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarının önünü açan her yıl 100.000 adet sosyal konut satışlarına başlıyor.

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için büyük fırsat sosyal konutlar Başkent Ankara'da da başvurular alınmaya başlanıyor. Özellikle Büyükşehirlerde sosyal konutların hangi ilçelerde olacağı ve sayılarının kaç olacağı merak konusu. Başkent Ankara'da bu büyükşehirlerden biri. TOKİ 100 Bin sosyal konutları başvuruları 16 Aralık 2019 Pazartesi günü başlayacak. Ankara ilinde yaşayan milyonlar ise, TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası kapsamında projelerin hangi ilçelerde inşaa edileceğini, başvuru şartlarını ve ödeme bilgilerini öğrenmek istiyor.TOKİ başta Türkiye genelinde olmak üzere, Başkent Ankara'da dar gelirli, şimdiye kadar ev sahibi olamamış tüm vatandaşlar için sosyal konut fırsatı başlattı. TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi çerçevesinde başvurular 16 Aralık Pazartesi sabahı alınmaya başlanıyor.

Ankara ve ilçelerinde sosyal konut sayısı başta olmak üzere, konutların hangi ilçelerde yapılacağına ilişkin büyük merak var. Milyonlarca Ankaralı yapılacak sosyal konutların hangi ilçelerde olacağını merak ediyor. EmlakPencerem.com editörleri Ankara TOKİ sosyal konutları için yaptığı araştırmada, 2020 yılında toplam 4.300 adet sosyal konut inşaa edecek. 2020 yılı içerisinde ve sonraki yıllarda ise sayısa yeni konut projeleri eklenebilir. Ankara TOKİ sosyal konut başvuruları 16 Aralık 2019 Pazartesi sabahından itibaren alınmaya başlanacak. Başkentte Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin TOKİ sosyal konutlarına başvurulara yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Ankara'da hangi ilçelerde, kaç sosyal konut satışa çıkacak?

Başkent Ankara, Türkiye genelinde en fazla nüfusa sahip illerinden biri. TOKi tarafından 50 bin adet konut projesi kapsamında pek çok proje başlatılan Başkentte, yeni evler bekleniyor. Bundan önceki gerçekleştirilen TOKİ konut satışlarına ise rekor katılımlar yapılmıştı.

TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında Ankara için 2020 yılı kotası 4.300 adet olarak açıklandı. açıklandı. Peki hangi ilçelerde TOKİ sosyal konut başvuruları yapılacak? 

İdare açıklamasında, en fazla konut Sincanilçesinde hayata geçirilecek. TOKİ 100 Bin sosyal konutları için Sincan ilçesinde 2.300 konut, Beypazarı'nda 500, Nallıhan ilçesinde ise 200 olmak üzere toplamda 4 Bin 300 adet konut için 16 Aralık sabahı itibariyle 15 Ocak 2020'ye kadar başvurular alınacak.

Hatice Kolçak anlatıyor: "TOKİ 100 bin konut başvuruları başlıyor.. Nereye nasıl başvuru yapılacak?"Başvurular Ziraat Bankası'na yapılacak!

Ankara genelinde TOKİ 100.000 sosyal konut projesi için başvurular için ödenecek ücretler Ziraat Bankası üzerinden yapılabilecek. Ankara için TOKİ sosyal konut Başvuruları 16 Aralık sabahında başlayacak ve 15 Ocak tarihi itibariyle son bulacak.

Toplu Konut İdaresi tarafından 16 Aralık tarihinde açıklanması beklenen konut projeleri TOKİ'nin resmi web sitesii üzerinden anlık olarak görüntülenebilecek. İstanbul TOKİ konut projelerini daha yakından görmek için tıklayın.

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projelerinde inşa edilecek olan konutlar için, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje  İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular yatırılabilecek.

Başvuru Bedeli 2+1: 500.- TL
Başvuru Bedeli 3+1: 1.000.-TL

Başvurular; 4 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3.Kategori olan “Emekli Vatandaşlarımız”
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”


Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum