TOKİ 100 Bin sosyal konut kura takvimi yeniden belirlendi! İşte il il TOKİ kura çekilişi tarihleri

Koronavirüs nedeniyle durdurulan TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekilişleri için son dakika kararı verildi! Yeni kura takvimini belirleyen TOKİ, Nisan ayı sonu itibariyle kura çekilişlerine yeniden başlıyor.. İşte il il TOKİ kura çekilişi tarihleri yeni kura takvimi...

TOKİ 100 Bin sosyal konut kura takvimi yeniden belirlendi! İşte il il TOKİ kura çekilişi tarihleri
Editör: Hakan A.
24 Nisan 2020 - 11:11 - Güncelleme: 04 Aralık 2020 - 11:41
TOKİ kura çekilişi haberini bekleyenler dikkat! O haber TOKİ'den geldi... 28 Nisan itibariyle TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Kura çekilişleri yeniden başlıyor! Geçtiğimiz ay koronavirüs önlemleri kapsamında önce törenleri iptal edilen, sonra kura çekilişleri iptal edilen TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekiliş takvimi kapsamında idareden müjdeli haber geldi. Yeni kura takvimi il il yeniden belirlendi.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 24 Nisan 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde hayata geçireceği her yıl 100 Bin sosyal konut kapsamında kampanya kura çekilişleri ile hak sahiplerini belirlemek için yeni takvimi belirledi. Özellikle Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle ilk olarak törenleri yasaklanan, sonrasında komple kura çekilişlerinin iptal edilmesi sonrasında gözler TOKİ'ye çevrilmişti. TOKİ bu sabah resmi duyurusunu yaparak yeni kura takvimini belirlediğini duyurdu. 

100.000 Sosyal Konut Projesi hak sahibi belirleme kuraları 28.04.2020 tarihi itibari ile tekrar başlayacaktır.


Pek çok kura çekilişinin tamamlandığı, TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyasında koronavirüs salgını nedeniyle para iadeleri nedeniyle riskin minimuma indirilmesi amacıyla kura çekilişleri durdurulmuştu.


İşte TOKİ tarafından  belirlenen resmi kura çekilişi takvimi...

100 Bin Yeni Sosyal Konut Projemizde hak sahipleri belirlenmeye devam ediyor. Kuralar 28 Nisan 2020'de başlıyor. Detaylı bilgi ve kura tarihleri için idarenin resmi internet sitesi üzerinden bilgi alınabilir.

https://talep.toki.gov.tr


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum