TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projelerine e-Devlet üzerinden başvuru açıldı! e-Devlet ile başvuru nasıl yapılır?

TOKİ 100 Bin sosyal konut proje başvurusu için e-Devlet kapısı açıldı. Başvuru yapmak isteyen vatandaş E-Devlet şifresi ile sisteme girip dilediği sosyal konut başvurusunu yapabilecek. Peki vatandaş e-Devlet  üzerinden nasıl başvuru yapılır?

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projelerine e-Devlet üzerinden başvuru açıldı! e-Devlet ile başvuru nasıl yapılır?
Editör: Hakan A.
16 Aralık 2019 - 23:23

100 Bin sosyal konut satış başvuruları hızlı başladı. Ev sahibi olmak isteyen yüzbinler Ziraat Bankası şubelerine akın etmeye devam ederken, bir son dakika haberi geldi. e-Devlet üzerinden 100 Bin sosyal konut projelerine başvurulabilecek. e-Devlet  üzerinden nasıl başvuru yapılır?İşte ilk bilgiler...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 16 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde 81 ilde başlattığı ve her sene yenilenecek olan 100 Bin sosyal konut kampanyasında başvuru hızlı süresi başladı. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için kira öder gibi konut sahibi olma fırsatı başladı. Bir son dakika gelişmesi ise bu konutlar için başvuruların daha kolay biçimde yapılması amacıyla e-Devlet kapısının açılması oldu.

Her yıl 100 Bin dar gelirli vatandaş TOKİ tarafından inşaa edilecek olan sosyal konutlardan ev sahibi olacak. TOKİ 100.000 sosyal konut projesi kampanyası sayesinde dar gelirli vatandaş kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunarken, başvurular 16 Aralık - 15 Ocak 2020 tarihleri arasında Ziraat bankası veya e-devlet kapısından yapılabilecek.

e-Devlet üzerinden sosyal konut başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru entegrasonu tamamlanan e-devlet kapısına şifresiyle giriş yapılarak ilgili segmelerle başvuru ekranına ulaşılacak. e-Devlet girişiyle online olarak yapılacak başvurular, TOKİ tarafından değerlendirilmeye alınacak. Başvuru yapan vatandaşın başvuruya engel bir durumu olmaması durumunda ödeme sürecine geçilecek. Başvuru yapan vatandaşın T.C. Ziraat Bankası nezdinde Türk Lirası (TL) olarak açılmış bir cari hesabı olması durumunda, hesaptan otomatik olarak 500 lira veya 1000 lira tahsil edilecek. Hangi tür konuta başvurulmuşsa 2+1 veya 3+1 için ödenmesi gereken ücret otomatik çekilecek.

toki 100 bin sosyal konut projeleri e-devlet başvuru ekranı

Hesap yok ise ne olacak?

Başvuruda bulunan vatandaşın Ziraat Bankası'nda TL cinsinden olarak açılmış bir hesabu bulunmuyorsa, başvurunun tamamlanması sonrasında ilgili banka şubesinde başvuru sahibi adına bir cari hesap açılacak ve ilgilinin hesabından otomatik olarak 500 lira tahsil edilecek. Söz konusu hesapta başvuruyu takip eden ilk iş günü mesai saati sonuna kadar yeterli miktarda bakiye bulunmaması durumunda başvuru geçersiz sayılacak.

81 il ve bağlı ilçelerinde TOKİ 100 Bin sosyal konut projeleri satış başvuruları 16 Aralık itibariyle başlamış durumda. Süre 15 Ocak tarihinde sona erecek.
 

TOKİ, hangi illerde 100 Bin sosyal konut satacak? İl il, ilçe ilçe TOKİ 100000 sosyal konut projelerini görmek için tıklayın.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum