TOKİ 176 adet arsa satacak

Sosyal konut üreticisi TOKİ, 20 ilde mülkiyetindeki arsalar için 11 Eylül 2018'de satış ihalesi düzenleyecek. Müzayede yöntemiyle yapılacak ihale tarihi haberimizde.

TOKİ 176 adet arsa satacak
Editör: Hakan A.
28 Ağustos 2018 - 08:03

Türkiye genelinde hemen her yıl 60 bin adet üzerinde konut üretimi yapan, ürettiği konutları dar ve orta gelir grubuna uygun şart ve koşullarda satan TOKİ, arsa satışlarını da sürdürüyor. İdare konut üretimine kaynak sağlamak amacıyla elinde bulunan arsaların satışını gerçekleştiriyor. Bu çerçevede Türkiye genelinde 20 ili kapsayan ve 176 adet arsadan oluşan  gayrimenkulleri müzayede yöntemiyle satışa çıkardı. İşte TOKİ arsa satışına ilişkin son dakika bilgileri.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 28 Ağustos 2018 - İstanbul

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), sosyal konut inşaatı dışında arsa satışları için de çalışma yürütüyor. İdare elinde bulunan arsalar için satış ihalesi düzenleyecek. TOKİ 11 Eylül tarihinde 20 ilde 176 adet arsa için müzayede düzenleyecek.

TOKİ mülkiyetinde bulunan başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler dahil olmak üzere, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Giresun, Hatay, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Nevşehir, Sivas, Tekirdağ, Van ve Yalova illerini kapsayan toplam 20 ildeki arsaları satışa çıkardı. Arsaların toplam  büyüklüğü ise 1.884.008 metrekare olarak açıklandı.

Emlak Yönetimi internet adresi üzerinden satışa çıkartılan arsalara ilişkin tüm bilgiler güncel olarak paylaşılırken, dileyen yatırımcılar buradan online olarak ihaleye katılımda bulunabilecek. Satışa çıukarılan arsaların toplam muhammen bedeli yaklaşık 974 milyon TL olarak açıklanan arsalar “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak.

Arsaların nitelikleri arasında, konut, gelişme konut, ticaret, rekreasyon alanı, küçük sanayi sitesi, sanayi depolama, sağlık ocağı ve ilk yardım merkezi, merkezi iş, özel kreş, özel eğitim, özel sağlık, teknik altyapı, sağlık tesisleri, idari tesis, özel ortaokul, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalışma, akaryakıt istasyonu, pazar + fuar + ortaokul + park imarlı ve imarsız arsalar bulunuyor.

Müzayede 11 Eylül 2018 tarihinde (Salı günü), saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.

TOKİ ile alakalı son dakika diğer önemli haberler;

- TOKİ 2018 indirim kampanyası başladı mı?

TOKİ’den Esnek Ödeme İmkânıyla yüzde 24 İndirim Kampanyası

TOKİ 80 bin TL'ye ayda 250 Lira taksitle ev satışına başladı

YORUMLAR

  • 0 Yorum