TOKİ 2016 emekli konut kampanyası başvuruları ne zaman başlıyor? Emekli TOKİ evlerine kimler, nasıl başvurur?

TOKİ 18 ilde satışa sunulan emekli evleri başvurularına başlıyor. İkinci Bahar kampanyasıyla başvuru yapılacak projelerin hangi illerde satışa çıkarılacağının bilgileri burada. Tıkla TOKİ emekli evleri hakkında son dakika güncel bilgileri edin. Kimler nasıl başvuru yapabilir? Başvuru tarihleri? Konut fiyatları, Hangi illerde emekliye TOKİ evleri var? detayların tamamı için tıklayın.

TOKİ 2016 emekli konut kampanyası başvuruları ne zaman başlıyor? Emekli TOKİ evlerine kimler, nasıl başvurur?
Editör: Hakan A.
13 Mart 2016 - 18:13

TOKİ 18 ilde satışa sunulan emekli evleri başvurularına başlıyor. İkinci Bahar kampanyasıyla başvuru yapılacak projelerin hangi illerde satışa çıkarılacağının bilgileri burada. Tıkla TOKİ emekli evleri hakkında son dakika güncel bilgileri edin.

EmlakPencerem.com muhabirinin edindiği bilgiye göre; Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eekli vatandaşların ev sahibi olması amacıyla kira öder gibi satışa sunduğu, ikinci bahar konut projeleri için başvurular 14 Mart 2016 Pazartesi günü itibariyle başlıyor.  2015'te başlatılan ve emeklilerden yoğun ilgi gören projelere 2016'da devam etme kararı alan ve yurt genelini kapsayan projelerde ayrılan kotalar dışında, şehirlerde sadece emeklilere özel konut projeleri üretecek. Projelerden faydalanamak isteyen emekliler haberimizi mutlaka okumalı.

Türkiye'de emekli ve dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan TOKİ sosyal konut üretimine devam ediyor. Emlakpencerem.com editörleri tüm TOKİ haberlerine ilişkin son dakika bilgilerini TOKİ sayfasında sizler için an be an takip ediyor. Ucuz konut, uygun konut arayan emekliler yarın itibariyle başvurularını ilgili illerde gerçekleştirebilecekler.

Başvurular 14 Mart – 31 Mart  2016 tarihleri arasında başvurular alınacak. İlk başvurular yarın Pazartesi günü itibariyle başlıyor. Emekliye özel konutlar hakkında Türkiye'nin 18 linde miktarları belli olan projeler başvuru şartları, koşulları haberimizin devamında.

Bu haberleri mutlaka okumalısınız

 - 10 adımda TOKİ'den nasıl ev sahibi olunur?

- TOKİ emekli evleri başvuru şartları, konut başvurusu nereden, nasıl yapılacak

14 – 31 Mart 2016 tarihlerinde ön talep toplanacak iller şöyle: 

TOKİ Balıkesir konut projesi  – Manyas: 500 adet konut, 

TOKİ Adana konut projesi – Sarıçam: 300 adet konut, 

TOKİ Aksaray Merkez konut projesi : 300 adet konut, 

TOKİ Aksaray konut projesi  – Güzelyurt: 56 konut,

TOKİ  Kocaeli konut projesi – Kandıra: 272 adet konut, 

TOKİ Eskişehir konut projesi – Tepebaşı: 250 adet  konut,

 TOKİ Kayseri konut projesi – Mimarsinan: 250 adet konut, 

TOKİ Kastamonu konut projesi  – Merkez: 200 adet konut, 

TOKİ Kastamonu konut projesi – Taşköprü: 250 adet konut, 

TOKİ Bilecik konut projesi – Bozüyük: 197 adet konut, 

TOKİ Hatay konut projesi  – Reyhanlı: 150 adet konut, 

TOKİ Çankırı konut projesi  – Kurşunlu:150 adet konut, 

TOKİ Sivas konut projesi  – İmranlı:121 adet konut, 

TOKİ Manisa konut projesi  – Demirci: 94 adet konut, 

TOKİ Kahramanmaraş konut projesi – Türkoğlu: 75 adet konut, 

TOKİ Erzincan konut projesi  – Çağlayan: 44 adet konut, 

TOKİ Niğde konut projesi  – Çiftlik: 43 adet konut,  

TOKİ Bolu konut projesi  – Mengen – Poyrazköy: 28 adet konut,

TOKİ  Burdur konut projesi  – Çavdır: 24 adet konut, 

TOKİ Edirne konut projesi  – Lalapaşa: 33 adet konut, 

TOKİ Edirne konut projesi – Süloğlu: 24 adet konut.  

Bir Kimlik kartı ile başvuru yapılabilecek

TOKİ, 2+1 planında inşa edilecek konutlar için ilgili bankalar aracılığı ile 14 – 31 Mart tarihlerinde ön talep toplayacak. Bu çerçevede emeklilerimiz kimlik kartlarını gösterip, 500 lira bedel ile ilgili bankalara başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ön taleplerin toplanmasının ardından başvuruların, konutlardan fazla olması halinde “hak sahibi belirleme kurası” çekilerek konutlardan almaya hak kazanan emekliler belirlenecek. Hak sahibi olamayan emeklilerimizin başvuru bedelleri kendilerine iade edilecek. Konut belirleme kurasının ardından da emeklilerimizle sözleşme imzalanacak.

Konut sahibi olmayanlar başvurabilecek

Başvuru yapacak olan emekliler daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor.

TOKİ Emekli evleri, İkinci Bahar TOKİ emekli konutları, başvuıru süreci, nasıl başvurular yapılmalı, kimler başvurabilir? gibi soruları EmlakPencerem.com ekibi sizler için bu haber içerisinde yanıt vermeye çalıştı. TOKİ'den ev alacaklar bu bilgiler sadece vatandaşın kolay bilgi alabilmesini amaçlamaktadır. Bu bilgiler satılamaz. Başka bir sitede sadece EmlakPencerem.com kaynak gösterilerek ve link verilerek yayımlanabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum