TOKİ 2019 indirim kampanyası 23 Eylül'de başlıyor

TOKİ'nin 2019 yılı özel indirim kampanyası başlıyor. TOKİ konut ve iş yeri alıcılarına yönelik düzenlenen yüzde 22 indirim kampanyası 23 Eylül 2019'da başlayacak.

TOKİ 2019 indirim kampanyası 23 Eylül'de başlıyor
Editör: Hakan A.
17 Eylül 2019 - 22:32

TOKİ 2019 yılı indirim kampanyası için geri sayım başladı. İşte TOKİ'den ev ve iş yeri satın alanları yakından ilgilendiren indirim kampanyası haberinin ayrıntıları. Bu sene ikincisi düzenlenen ve yüzde 22 leri bulan TOKİ indirim kampanyası Eylül ayının son haftasında başlıyor. 

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 17 Eylül 2019 - İstanbul


Her yıl 50 binden fazla aileyi ev sahibi yapan sosyal konut üreticisi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2019 yılında ikinci kez indirim kampanyası düzenliyor. Yüzde 22 oranında indirimi kapsayan kampanya için geri sayım başladı. Peki TOKİ indirim kampanyası hangi zamanları kapsıyor? TOKİ 2019 yılı indirim kampanyasından kimler faydalanabilecek, işte detaylarıyla yeni, kampanya ayrıntıları. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına bu yıl ikincisi düzenlenecek. Başvurular 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde yapılabilecek.Bu yıl ikincisinin düzenlendiği kampanyada peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim yapılacak.

Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

TOKİ 2019 indirim kampanyası son başvuru tarihi 18 Ekim 2019

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

İndirim kampanyasından faydalanmak isteyenler ve daha fazla bilgi almak isteyenler TOKİ'nin resmi web adresi toki.gov.tr üzerinden bilgi alabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum