TOKİ 2019 indirim kampanyası başladı

Toplu Konut İdaresi'nden ev sahibi olmuş vatandaşa indirim fırsatı! TOKİ 20149 indirim kampanyasından 210 bin konut ve işyeri alıcısı yüzde 22 indirimden faydalanabilecek.

TOKİ 2019 indirim kampanyası başladı
Editör: Hakan A.
22 Mart 2019 - 07:22

Her sene gerçekleştirilen TOKİ indirim kampanyası 2019 bu sabah itibariyle başladı. TOKİ'den ev sahibi olan 220 bin kişiyi yakındna ilgilendiren yüzde 22 oranında ki indirim resmen başladı. İşte TOKİ indiriminden kimlerin faydalanacağına ilişkin ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Mart 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdares Başkanlığı (TOKİ) iş yeri ve konut alan vatandaşa her yıl yüzde 22 oranında yaptığı peşin ödeme indirimini bu sene de yapacak. TOKİ yüzde 22 indirimi bu sabah itibariyle başladı.  Peki indirim kampanyasından kimler faydalanabilecek? Ayrıntıları haberimizde.

TOKİ her yıl olduğu üzerte borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyasına başladı. Peşin ödemelerde yüzde 22 oranında yapılacak. Kampanyadan 210 bin konut ve işyeri alıcısı yararlanabilecek. Konut ve iş yeri alıcılarının 21 Mart – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, satışları 2017 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmedi.
 
Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

TOKİ 2019 indirim kampanyası başladı

YORUMLAR

  • 0 Yorum