TOKİ 2020 indirim kampanyası 6 Mayıs'ta başlıyor

Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşı ucuz evle tanıştıran TOKİ, her yıl yaptığı indirim kampanyasına 6 Mayıs'ta başlayacak.

TOKİ 2020 indirim kampanyası 6 Mayıs'ta başlıyor
Editör: Hakan A.
03 Mayıs 2020 - 13:06
TOKİ 2020 yılının ilk indirim kampanyası için düğmeye bastı. Türkiye genelinde 81 ilde vatandaşı uygun şart ve koşullarda ev sahibi yapan TOKİ, her yıl gerçekleştirdiği indirim kampanyasına start veriyor.

 Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 3 Mayıs 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde satışını gerçekleştirdiği projelerinden iş yeri ve konut alanlara daha cazip bir imkan sunan 2020 yılı indirim kampanyasını başlatıyor. Her yıl düzenlenen indirm kampanyası ile borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl 6 Mayısta başlıyor. TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapacak.

Her keseye, her aileye uygun şartlarda ve koşullarda ucuz ev satan TOKİ, Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, geri ödeme taksiti 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum