TOKİ 5 yılda 250 bin sosyal konut üretecek

Toplu Konut İdaresi ülke genelinde 5 içinde toplam 250 bin adet sosyal konut üretecek, alt ve orta gelir grubu vatandaşlar başta olmak üzere, emekliler, şehit aileleri ile gazi yakınları dışında engelli vatandaşları ev sahibi yapacak.

TOKİ 5 yılda 250 bin sosyal konut üretecek
Editor: Hakan A.
21 Ocak 2019 - 07:35

TOKİ ucuz konut inşaasına 2023 yılına kadar yeni hedeflerle ilerleyecek. Her yıl 60 bin üzerinde konut inşaa eden TOKİ, gelecek hedefleri arasında 5 yıl gibi bir sürede toplamda 250 bin adet konut üretimi için kolları sıvadı. Türkiye genelinde hemen her ilde hayata geçirdiği konutlarda emeklilere, şehit ailelerine, engelli vatandaşlara ve dar gelirli vatandaşları ev shaibi yapacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / TOKİ Haberleri - 21 Ocak 2019 - İstanbul


Çere ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) 5 yıllık hedefleri kapsamında vatandaşı ev sahibi yapmayı sürdürecek. 5 yılda 250 bin konut inşaa edecek TOKİ, her kesimden ailelere yönelik ev üretecek ve evi olmayan kalmayacak. 

Üke genelinde kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin ilk adresi olan TOKİ, 2023 yılına kadar 250 bin adet konut inşaa etmek için düğmeye bastı. Yılda 70 Bin adete kadar konut inşaa etmeyi başaran TOKİ hemen her kesim bütçeye uygun çözümleri ile vatandaşın barınma ihtiyacına çözüm oluyor. İdare bu çerçevede gelecek 5 yıllık hedeflerini açıkladı. TOKİ bu kapsamda Türkiye'nin çeşitli illerinde ihtiyaçlara yönelik 250 bin konut inşaatı için çalışmalarına başladı.

toki 250 bin konut

TOKİ ile 5 yılda 250 bin sosyal konut üretimi sağlanacak

2023 yılına kadar 125 bini ketsel dönüşümden olmak üzere 250 bin yeni sosyal konut üretilmesi amaçlanıyor. Ayrıca şehit aileleri, gaziler ve vazife malulleri için faizsiz, 20 yıl vadeli konut kredisi vermeye devame decek.

Emlak Konut tarafından 5 yıl içinde 100 bin bağımsız bölüm inşa edilerek toplam 250 bin konut üretecek

Kamusal alanların geliştirilmesini ve yatay mimariyi merkezine alan şehircilik anlayışıyla 2023 yılına kadar toplam 250 bin bağımsız bölüm ülkeye kazandırılacak. Toplu Konut idaresi tarafından satılan konutlar idarenin resmi web sitesi üzerinden TOKİ.gov.tr adresinden incelenebilecek ve başvurular yapılabilecek.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum