TOKİ açık artırma ile 105 adet arsa satacak

TOKİ açık artırma ile 105 adet arsa satacak

TOKİ ülke genelinde arsa satışı için düğmeye bastı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler dahil toplam 105 adet arsa açık artırma yöntemi ile satışa çıkıyor.

TOKİ açık artırma ile 105 adet arsa satacak
Editor: Hakan A.
23 Ekim 2016 - 11:43

TOKİ elinde bulunan arsa ve dükkanları açık artırma öntemi ile satışa çıkartmaya hazırlanıyor. İşte Türkiye genelinde İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere satışa çıkartılan arsa ve dükkanların listesi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Ekim 2016 - İstanbul

Türkiye'nin devlet eliyle en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ yatırımcılara çok  fırsat ve cazip seçeneklerle arsa, dükkan gibi taşınmaz satışına başlıyor.

Konuya ilişkin yazılı açıklama ile açık artırma ilanını sunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yurt genelinde 23 ilde çok sayıda arsa ve dükkan satışı için düğmeye bastı. Taşınmazların bulunduğu 23 il arasında Adana, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Yozgat gibi iller bulunuyor.

TOKİ tarafından açık artırma yöntemi ile satılacak olan ve toplamda 872.274,37 metrekare büyüklüğüde 105 adet arsa (konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi otel, özel ilköğretim ve ortaöğretim niteliğinde) toplamda yaklaşık 715 milyon TL muhammen bedelle “Açık Artırma” yöntemi ile satışa çıkardı. İstanbul Başakşehir’de ise 6 adet dükkan toplamda yaklaşık 113 bin TL + KDV (yıllık) muhammen bedelle “Açık Artırma” yöntemiyle kiraya verileceği belirtilen duyuruda ihale ile alakalı ayrıntılara da yer verildi.

Açık artırma müzayedesi 8 Kasım'da yapılacak!

TOKİ tarafından satışa sunulan taşınmazların Müzayedesi 8 Kasım 2016 tarihinde, saat 13:30’da idareye ait Ankara Bilkent’te bulunan merkez binasında ve İstanbul Halkalı’daki hizmet binasında gerçekleştirilecek.

TOPLAM 105 adet taşınmaz satılacak!

TOKİ açık artırma ihalesinde satışa sunulan 105 farklı taşınmaz arasından bazı önemli taşınmazların listesi ise şöye;

- Ankara’da küçük sanayi sitesi alanları

Başkent Ankara'da Yenimahalle Yakacık bölgesinde, küçük sanayi sitesi ve depolama alanı niteliğindeki 47 adet parsel %25 peşin 60 ay vade ile açık artırma yöntemi ile satılacak.

- Antalya’da ticaret ve turizm alanı

Antalya iline bağlı Muratpaşa Bahçelievler bölgesinde toplamda 40.000 metrekarelik, ticaret ve turizm alanı niteliğindeki taşınmaz, %25 peşin 12 ay vade ile satılacak.

- İzmir’de toplu işyeri, ticaret, akaryakıt+LPG ve servis istasyonu ile otopark alanı

İzmir Bornova Doğanlar’da 135.750 metrekarelik,  toplu işyeri, ticaret, Belediye Hizmet Alanı, akaryakıt+LPG ve servis istasyonu ile otopark alanı nitelikli taşınmaz %50 peşin 6 ay vade ile satışa sunulacak.

İdarenin resmi web sitesi üzerinden ayrıntılar ve dataylara ulaşabilirsiniz.www.toki.gov.tr

TOKİ AÇIK ARTIRMASINDA SATILACAK TÜM TAŞINMAZLAR VE FİYAT LİSTELERİ İÇİN BURAYA BAKIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum