TOKİ, Adana Sarıçam konutları sahiplerine teslim ediliyor!

TOKİ, Adana Sarıçam konut projesinde inşa edilen 283 adet konutu 17 - 28 Şubat 2020 tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edecek.

TOKİ, Adana Sarıçam konutları sahiplerine teslim ediliyor!
Editör: Hakan A.
17 Şubat 2020 - 12:48

Toplu Konut İdaresi, Türkiye genelinde inşaatı tamamlanan evlerin teslim programlarını sürdürüyor. 100 Bin sosyal konut kura çeklişi aşamasında kampanya hak sahibi belirleme işlemi devam ederken, diğer taraftan inşaatı tamamlanan evlerin teslimleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Adaa ilinde TOKİ tarafından hayata geçirilen evlerin, kura çekilişi ile belirlenen hak sahiplerine teslimleri başlıyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 17 Şubat 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt çapında inşaatı devam eden ve inşaatı tamamlanan konut projelerinde rutin çalışmaların devam ettiği süreci sürdürüyor. TOKİ Adana ilinde inşaa edilen konutların sahiplerine teslim edilmesi işlemini başlatıyor.

Konuyla ilgili TOKİ tarafından edinilen bilgiye göre, TOKİ, Adana Sarıçam konut projesi kapsamında inşaat çalışmaları tamamlanan 283 konut için teslimler başlıyor. Hak sahipleri kura çekilişi ile belirlenen evler, 17-28 Şubat 2020 tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edilecek.• Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır.

• Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

• Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

• İlk dönemsel artış Temmuz 2020 yapılacaktır.

• İlk taksit ödemeleri Mart 2020 tarihinde başlayacaktır.

• Alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış sözleşmesi kapsamında satışa/teslime konu konutun sigorta ve DASK işlemleri aracı Banka tarafından yaptırılacak ve bedelleri, KDV ile birlikte tahsil edilecektir.

• 3065 sayılı KDV kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğan %1 oranındaki KDV tutarı T.Halk Bankası A.Ş. Sarıçam Şubesi tarafından tahsil edilecektir; bu aşamada aracı Banka tarafından kesilen KDV faturası konut teslim anında alıcı tarafından müşavir firmaya yetkililerine ibraz edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

• Şantiyede yapılacak konutun fiili teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),
 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin haksahibinde bulunan nüshası,
 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,
 KDV tutarının yatırıldığına dair fatura,


Belgeler eksiksiz ise konut alıcılarına, müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır. Daha fazla bilgi almak için TOKİ müşteri hizmetleri numarası üzerinden veya TOKİ iletişim bilgileri sayfasından alınabilir.

toki adana sarıçam konut teslim 2020
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum