Reklamı Geç
TOKİ, Amasya, Konya ve Çorum’da 465 yeni konut için düğmeye...

TOKİ, Amasya, Konya ve Çorum'da 465 yeni konut için düğmeye bastı

2017 TOKİ projeleri kapsamında hızlanan idare, Amasya, Konya ve Çorum illerinde toplam 465 yeni konut için çalışmalarını hızlandırdı. Dar ve orta gelir grubuna yönelik inşa edilecek 3 ildeki projelerin ayrıntıları belli oldu.

02 Mart 2017 - 09:17

TOKİ 3 ilde yeni projeleri için düğmeye bastı. Yerel mimariye uygun, dar ve orta gelirliye konut üreten TOKİ'den Amasya, Konya ve Çorum illerine 465 adet yeni konut inşa edecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Mart 2017 - İstanbul

Türkiye genelinde pek çok önemli projeye imza atan TOKİ, 2017 projelerinde 3 ilde 465 konut için geri sayıma başladı. Satışlar kısa süre içerisinde başlayacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2017 konut projeleri kapsamında hızını arttırdı. Yeni konut projeleri için düğmeye basan TOKİ, Konya, Amasya ve Çorum'da toplam 465 adet konut üretmek için kolları sıvadı. 

Özellikle yerel mimariye ve yatay mimariyle yapılacak evler iin ihaleler tamamlandı. TOKİ Konya, Amasya ve Çorum projelerinin ayrıntıları haberimizde.

İşte o projeler 

TOKİ Amasya Göynücek’te inşa edilecek 110 konutun ihalesi yapıldı

Amasya’nın Göynücek İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilecek 110 konutun ihalesi yapıldı. 28 Şubat, Salı günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+3 olan konutların 46’sı 2+1 ve 64’ü ise 3+1 planında inşa edilecek.

Projeyle yerleşim alanı; dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor. Cephe tasarımlarında yörenin geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edildi. Ahşap görünümlü cephe kaplamaları ve söveler, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar kullanıldı.

amasya toki projesi 2017

TOKİ Konya Akören’de 157 adet konut inşa edecek

Konya’nın Akören İlçesi, Ağalar Mahallesi’nde inşa edilecek 157 konutun ihalesi yapıldı. 28 Şubat, Salı günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+3 olan projedeki konutların 125’i 2+1, 32’si ise 3+1 planında inşa edilecek.

Cephe tasarımlarında modern mimari anlayış hâkim kılınarak geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe elemanları modernize edildi.  Zemin kat seviyesinde taş kaplamalar kullanıldı. Projede büyük ve estetik pencereler ile gün ışığından daha etkin yararlanmak amaçlandı. 

toki konya 2017 projesi

TOKİ Çorum Sungurlu ve Boğazkale'de 198 yeni konut yapacak

Çorum’un Sungurlu İlçesi Kapıkaya Mahallesi’ne 120, Boğazkale İlçesi Merkez Mahallesi’ne ise 78 konut olmak üzere inşa edilecek toplam 198 konutun ihalesi yapıldı. 27 Şubat, Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami, büfe ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Sungurlu İlçesi’nde yükseklikleri zemin+3 olan projedeki konutların 68’i 2+1 ve 52’si ise 3+1, Boğazkale İlçesi’nde yükseklikleri zemin+4 olan projedeki konutların 58’i 2+1 ve 20’si ise 3+1 planında inşa edilecek.

Projelendirme yapılırken yörenin yerel mimarisi göz önünde bulunduruldu, mimari cephe elemanları ve zemin kat seviyesine kadar taş kaplama gibi özellikler modernize edilerek uygulandı.

toki çorum 2017 konut projesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..