TOKİ Ankara kura çekimi için talihliler belirleniyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 50 bin konut başvuruları tamamlandı. İlk kura çekimi Ankara TOKİ projeleri için bugün yapılacak. Kuzeykent projesi için yapılacak çekilişin kura sonuçlarını, isim listesinin detayları haberimizde

TOKİ Ankara kura çekimi için talihliler belirleniyor
Editör: Hakan A.
06 Mayıs 2019 - 10:23

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 50 bin sosyal konut kapsamında heyecanla beklenen kura çekilişi bugün başlıyor.İlk kura çekilişi Ankara Kuzeykent için yapılacak.

6 Mart tarihinde başlayan TOKİ sosyal konutları için başvurular 19 Nisan tarihinde bitmişti. Türkiye genelinde 50 bin konut için 637 bin kişi başvuru yaptı.Şimdi ise kura ile sonuçların açıklanması bekleniyor.

Türkiye genelinde 67 ilde yapılan projelerin kura çekimleri sıra ile yapılacak. Kura çekimleri sıra ile Temmuz ayına kadar devam ediyor. Kura çekimleri için ilk heyecan Ankara'da başlıyor.

TOKİ Ankara kura çekimi bugün yapılıyor.809 konutluk Kuzeykent projesi için bugün noter huzurunda kazanan talihliler belli olacak. Kura sonuçlarını ve isim listesini kura bitiminde haber sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.TOKİ Ankara’da toplam 3 bin 661 konut yapacak. Kuralar ilk olarak Mayıs sonrasında haziran ayında yapılacak. Bugün yapılacak Kuzeykent projesi kura çekimleri ve sonuçlarından sonra Sincan Saraycık projesinde 10 Haziran, Yenimahalle Yakacak’ta ise 11 Haziran’da kuralar gerçekleştirilecek ve sonuçlar belli olacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum