TOKİ Ankara Kuzeykent konut kura sonuçları isim listesi açıklandı

TOKİ Ankara Kuzeykent konut kura sonuçları isim listesi açıklandı

TOKİ tarafından Ankara Kuzeykent projesi kapsamında inşa edilen toplam 372 adet konutun hak sahibi belirleme kurası yapıldı. TOKİ Ankara Kuzeykent konut kura sonuçları tam listesi haberimizde.

Editor: Hakan A.
29 Ağustos 2019 - 07:44

50 bin sosyal konut kapsamında TOKİ Türkiye genelinde vatandaşı uygun şart ve koşullarda ev sahibi yapmaya devam ediyor. TOKİ Ankara'da Kuzeykent konut projesi kapsamında ev sahiplerini belirlemek için kura çekilişini yaptı. Yeni ev sahipleri belli oldu. TOKİ Kuzeykent kura çekilişi sonuçları belli oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yurt genelinde vatandaşın uygun şartlarda ev sahibi olmasının yolunu açan projelerde 50 bin adet sosyal konut üretiminde kura çekilişleri sürüyor. Diğer taraftan ev kuraları pek çok ilde sürüyor. Ankara Kuzeykent TOKİ konutlarında toplam 372 adet konut için düzenlenen kura çekilişi organizasyonu tamamlandı. Yeni ev sahipleri yapılan kura çekilişi ile belirlenmiş oldu.

TOKİ ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ortaklığında hayata geçirile, kuzey bölgesinde inşaa edilen toplamda 1.655.000 m2 alan üzerine inşa edilen dev proje KuzeyKent; 5 bin 82 konut ve içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olarak biliniyor.

toki ankara kuzeykent konut projesi

TOKİ Ankara Kuzeykent konut projesinde orta ve alt gelir grubuna yönelik binlerce konut hayata geçiriliyor. Tamamlanan ve devam eden çok sayıda projede işler devam ederken, pek çok konutun teslimleri de yapılıyor. Bu çerçevede Kuzeykent TOKİ konutlarında yapımı tamamlanan 372 adet konut için düzenlenen kura çekilişi tamamlanırken, kura sonuçları da belli oldu.

Kuzeykent TOKİ konutları kura çekimi tamamlanırken kura sonuçları açıklandı. TOKİ Ankara Kuzeykent Kura sonuçlarını nasıl öğrenilir?

TOKİ tarafından organize edilen ve yapılan kura çekilişleri sonrasında en fazla merak edilen konular arasında kura sonuçları yer alıyor. TOKİ kura çekilişi sonrasında isim listesini kısa bir süre sonra açıklıyor. Vatandaşlara ise kısa sms yoluyla anlık olarak ileti gönderiliyor. toki.gov.tr adresinde ise kura sonuçlarına dair isim listeleri sorgulanarak isminize ev çıkıp çıkmadığını öğrenebiliyorsunuz.

TOKİ Ankara Kuzeykent konut kura sonuçları isim listesi için tıklayın.