TOKİ Başkanı Turan`dan `sektörde kriz var`...

TOKİ Başkanı Turan`dan `sektörde kriz var` diyenlere Kayaşehir çıkışı

Kayaşehir TOKİ konutlarına gelen yoğun talep sonrasında TOKİ Başkanı Turan `sektörde kriz var` diyenlere çıkıştı. İstanbul Kayaşehir konutlarına şimdiye kadar 16 bin 946 başvuru yapıldı...

TOKİ Başkanı Turan`dan `sektörde kriz var` diyenlere Kayaşehir çıkışı
Editor: Hakan A.
14 Nisan 2018 - 14:29

Türkiye'nin sosyal konut alanında en büyük kamu üreticisi TOKİ, Kayaşehir konutlarında başvuruları tamamladı. 605 konut için TOKİ Kayaşehir konutlarına 16 Binden fazla vatandaş ev sahibi olmak umuduyla başvuruda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Nisan 2018 - İstanbul

İstanbul'da Kayaşehir bölgesinde hayata geçirdiği her konut projesine rekor seviyede başvuru yapılan TOKİ, en son satışa çıkardığı 605 sosyal konut için şimdiye kadar toplam 16 bin 946 başvuru yapıldığı bildirildi. 

TOKİ tarafından hayata geçirilen sosyal konutlara vatandaşın büyük ilgisi sürüyor. TOKİ Kayaşehir konut projesinde satış başvurusu alınan 605 konut için başvuru rakamı açıklandı. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada, "Konut talebinde bir azalma yok, tam tersine Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaşıyoruz. Bir yerde 300 konut yapıyorsak 3 bin talep geliyor. İstanbul Kayaşehir'de orta gelir katmanı için satışa sunulan 605 sosyal konuta 16 bin 946 başvuru gerçekleştirildi. Bu talep, sektörde kriz var' diyenlere en iyi cevap. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu ilgi sektörümüzün önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğinin göstergesidir" dedi.

TOKİ Başkanı Turan, "2018'de de vatandaşlarımızın beklentilerine cevap vermeye devam ediyoruz. Büyük yatırımların etkisiyle aktif bir süreç yaşayan sektörümüzde, alt ve orta gelir grubundakilere dönük yaklaşık 822 bine ulaşan konut üretimimizle idaremiz sektöre öncülük eden çizgisini koruyor. İdare olarak 2018 yılında da 2023 hedeflerimiz doğrultusunda 60-65 bin sosyal konut inşa etmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Avrupa yakasında Kayaşehir bölgesinde inşaa edilen TOKİ konutları 2 Nisan - 11 Nisan 2018 tarihleri arasında 605 konut için başvurular alındı. TOKİ tarafından sosyal konut kapsamında kira öder gibi vatandaşı ev sahibi yapacak olan Kayaşehir TOKİ konutlarında başvuru sürecinde toplam 16 binden fazla vatandaşın başvuru yaptığı kaydedildi. Proje kapsamında satış başvuruları tamamlanan Kayaşehir'de konutlar 1+1'de 4+1'e farklı alternatiflerde alıcısına sunuldu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum