TOKİ başvuru rekoru kırdı! 2017’de ilk 5 günde 3 bin kişi...

TOKİ başvuru rekoru kırdı! 2017'de ilk 5 günde 3 bin kişi indirim için başvurdu

Her yıl gerçekleştirilen TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 2017 için başvurularda yeni rekor. TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası başladı ilk 5 günde 3 bin kişiye yakın bir başvuru yapıldı. Borcunu peşin ödemek isteyenler TOKİ'ye koştu.

28 Ağustos 2017 - 08:01 - Güncelleme: 28 Ağustos 2017 - 09:53

TOKİ Türkiye genelinde konut üretimine devam ederken, her yıl 60 binden fazla konutu vatandaşlara veren idare tarafından gerçekleştirilen indirim kampanyasına şimdiden büyük ilgi var. TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyasında ilk 5 gün geride kalırken, başvuru rakamları açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Ağustos 2017 - İstanbul

2017 TOKİ indirim kampanyasına start verildi. Devlet eliyle sosyal konut üreten Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) her yıl vatandaşın taksitlerini bir an önce tamamlaması ve yüzde 20'lik bir indirim almasını amaçlayan indirim kampanyasına başlandı.

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası kapsamında taksitlerini peşin ödemek isteyenler idare hesaplarına başvuruları ve ödemelerini yapmaya başladı. Kampanyada ilk 5 gün geride kalırken, başvuru yapanların sayısı belli oldu. Sahip oldukları, TOKİ'den taksitli ev sahibi olanların hızla tapularını almasını ve daha fazla indirim alabilmeleri için gelenekselleşen indirim kampanyasına büyük ilgi olduğu ve bu rakamın giderek artacağı gelen bilgiler arasında.

Konuyla alakalı TOKİ Başkanı M. Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada, "İdareden konut satın alan, çoğu alt gelir grubundan vatandaşlarımıza yüzde 20 erken ödeme indirimi ile önemli bir fırsat sunduk. 100 bin lira borcu olan bir vatandaşımızın 30 Eylül'e kadar borcunu kapatması halinde, 80 bin lira ödeyeceğini belirttik. Kampanyamız oldukça ilgi gördü ve ilk beş günde 2 bin 928 vatandaşımız 140 milyon 788 lira borçlarını kapatıp tapularını aldı. 29 Eylül'e kadar başvuru sayısının daha da artacağını düşünüyorum. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" ifadelerini kullandı.

2015 yılında 33 bin kişinin faydalandığı kampanyada, TOKİ'nin geçtiğimiz yıl yapılan yüzde 20'lik indirim kampanyasında ise başvuru sayısının 17 bin olduğu açıklanmıştı. 

TOKİ ile alakalı son dakika diğer önemli haberlerden bazıları ise alttaki bağlantılarda görebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..