TOKİ başvuruları için son 4 gün

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan 50 bin sosyal konut kapsamında başvuruların bitmesine sadece 4 gün kaldı. 19 Nisan'da sona eren TOKİ evleri başvuruları için Halkbankası veya Zıraat Bankasına başvuru yapılabiliyor.

TOKİ başvuruları için son 4 gün
Editör: Hakan A.
15 Nisan 2019 - 18:30

Toplu Konut İdaresi ( TOKİ ) tarafından yapılacak 50 bin sosyal konut kapsamında başvurular 19 Nisan tarihinde sona eriyor.4 kategoride başvuru yapan vatandaşlar 19 Nisan'da başvurular bittikten sonra sonuçları bekleyecek.

TOKİ konutları için bugüne kadar 600 binin üzerinde 12 kat başvuru alındı. Talebin yüksek olduğu illerde yeni projeler için planlamalrın yapılacağını daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum duyurmuştu. 

TOKİ Başkanı Ömer Bulut beklenen kura çekilişinin Mayıs başında yapılacağını ifade etti. Ömer Bulut 19 Nisan'da başvurular sona erdikten sonra kura çekilişinin yapılacağını açıkladı. Bulut, başvuru yapanlara SMS ile bilgilendirme yapılacağını kuranın yapılacağı yer ve saatin bildirileceğini ifade etti. 40 ayrı şehirde kuranın noter huzurunda yapılacağı bildirildi.

TOKİ 50 bin sosyal konut kapsamında satışa sunulan evler Türkiye genelinde 67 şehirde yer alıyor. Dar gelirliler için 2+1 ve orta gelirli vatandaşlar için 3+1 evlerden oluşan projeler hakkında ayrıntılı bilgiler TOKİ'nin web sayfası üzerinden paylaşılıyor. Başvuru kriterlerine uygun olan kişiler bu dairelere sahip olmak için Halkbankası veya Zıraat Bankasına başvuruda bulunabiliyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum