TOKİ başvurusu yapacaklar dikkat! 100 Bin sosyal konut başvuruları başladı...

Türkiye genelinde 81 ilde TOKİ konutları için başvuru süreci başladı. Ev sahibi olmayı bekleyenler dikkat! TOKİ sosyal konut başvuruları bu sabah itibariyle başladı.

TOKİ başvurusu yapacaklar dikkat! 100 Bin sosyal konut başvuruları başladı...
Editor: Hakan A.
16 Aralık 2019 - 10:01

Türkiye'de 81 il ve ilçede sosyal konut kampanyasına başvuru alınmaya başlandı. TOKİ 100.000 sosyal konut kampanyası kapsamında ev sahibi olmak isteyen herkes, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve çok sayıda ilde konut başvurusu yapabilecek.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 16 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde satışa sunduğu konutlara başvuru süreci 16 Aralık Pazartesi bu sabah itibariyle başladı. Ev sahibi olma hayali olan yüzbinler, Ziraat Bankalarına akın etmeye başladı. İstanbul'da 10 Bin adet sosyal konut ve Ankara'da 4 Bin 300 adet sosyal konut için başvuru kuyrukları oluşmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından finansal alt yapısı tamamlanan Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut Kampanyası çerçevesinde bu sabah Resmi başvurular alınmaya başlandı. Yurt genelinde satışa çıkan sosyal konutlar için vatandaşlar Ziraat Bankalarına akın etmeye başladılar.

Yurdun her yerinde konut projeleri var!

Bu sabah başlayan TOKİ 100 Bin sosyal konut başvuruları ile ev hayali kuran dar gelir grubu, yüzde 10 peşin ödeme ile, 240 aya varan vadelerde 856 TL taksitlerle adeta kira öder gibi ev sahibi olacak. Konut fiyatlarının 180 ile 240 Bin TL'den başladığı 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri yer alacak 100 Bin sosyal konut projelerinde her türlü sosyal imkan yer alacak. Türkiye'nin 81 ilinde her yıl 100.000 sosyal konut nşaa edilecek. İlk yıl 2020 ile başlıyor. İlk yıl için Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana gibi toplam 47 ilde çok sayıda konut projesi satışa çıkarıldı. Bu konutlar için başvburular bu sabah itibariyle başladı.

Zirat Bankası üzerinden yapılacak başvurular için 2+1 konutlar için; 500-TL, 3+1 konutlar için ise 1.000-TL başvuru bedeli yatırılarakbaşvuru yapılabilecek.

TOKİ, hangi illerde 100 Bin sosyal konut satacak? İl il, ilçe ilçe TOKİ 100000 sosyal konut projelerini görmek için tıklayın.

100 Bin Sosyal Konut başvurusu yapacaklar Dikkat! İşte TOKİ 100 Bin konut için tüm şartlar ve ayrıntılarını öğrenmek için tıklayın.
 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:TOKİ Web Sayfası, www.toki.gov.tr ve Bilgi Hattı:444 86 54


Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.