TOKİ bu illerde 415 TL'den başlayan fiyatlarla ucuz konut satacak

TOKİ elinde bulunan projelerinde yer alan konutların satışlarına devam ediyor. BU kapsamda yurdun çeşitli illerinde ayda 415 TL taksitlerle, 120 Bin TL'den başlayan fiyatlarla konut satacak. Hemen teslim TOKİ konutları hangi illerde satışa çıkacak?

TOKİ bu illerde 415 TL'den başlayan fiyatlarla ucuz konut satacak
Editör: Hakan A.
20 Ağustos 2020 - 15:51
Ucuz konut üretiminde devlet eliyle Türkiye'nin hemen her ilinde konut inşaa eden TOKİ; elinde bulunan konutları açık satış yöntemiyle satışa çıkarıyor. Hemen her ay satışa çıkarılan evler arasında 415 TL'den başlayan taksitlerle, 120 Bin TL'ye en ucuzu olmak üzere satılık evler yer alıyor. Ev hayali kuran vatandaş ise TOKİ'den satılık evleri yakından görmek istiyor. Peki hangi illerde TOKİ ucuz konut satıyor? 

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 20 Ağustos 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ülke genelinde dar gelirli vatandaşın barınma ihtiyacını ucuz yollu gidermeye devam ediyor. Vatandaş ucuz konutlara büyük ilgi gösteriyor. Bu kapsamda mevcut projelerinde elşnde kalan TOKİ projeleri için açık satış yapan idare, ucuz ve uygun şartlarda vatandaşı ev sahibi yapıyor. Ucuz konut almak isteyenler bu habere dikkat! Bu illerde TOKİ'den ayda 415 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olmak mümkün.

TOKİ uygun şart ve koşullarda açık satış yöntemiyle toplam 9 ilde yer alan evler için satış duyurusu yaptı. Uzun süredir ev almak için bekleyen ve bulunduğu illerde TOKİ projelerini kaçıran vatandaşa hemen teslim kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.TOKİ satışa sunduğu evleri resmi web sitesi üzerinden duyurusunu yapıyor. Bu duyurular arasında başta Başkent Ankara olmak üzere, Bingöl, Denizli, Karabük, Kars, Mersin, Samsun, Sivas ve Tokat illerinde elinde bulunan evleri açık satış yöntemiyle satmak isteyen TOKİ başvuruları almaya başladı. Satış şartları arasında TOK; yüzde 10 ila 25 arasında bir peşinat tahsil ediyor. Peşin işlemi sonrasında ise 96 ila 240 aya varan vade seçenekleri belirleniyor. Hemen peşinden açık satışın düzenleneceği ihale tarihini beklemek kalıyor.

Satışa sunulan TOKİ konutları arasıda en ucuz 120 Bin TL, en pahalı ev ise 260 Bin TL arasında değişiyor. Çok daha fazla bilgi edinmek isteyenler için TOKİ iletişim bilgileri üzerinden veya idarenin resmi web sitesi toki.gov.tr üzerinden detaylı bilgi edinebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum